COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Egina - Agistri Myli je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sarónských ostrovů do Řecko

Provozovatelé trajektů na trase Egina - Agistri Myli

    • 4 Sailings Daily 10 min
    • Get price
    • 4 Sailings Daily 10 min
    • Get price

Trajekt z Egina do Agistri Myli

Trajektová trasa Egina Agistri Myli spojuje Sarónske ostrovy s Řecko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Aegean Flying Dolphins se plaví 4 krát za den s dobou trvání plavby kolem 10 minut. zatímco Trajekty společnosti Hellenic Seaways se plaví 4 krát za den, plavba trvá od 10 minut.

Celkově je tu 56 plaveb týden na trase z Egina Agistri Myli mezi Sarónske ostrovy a Řecko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Egina

Řecký ostrov Egina (lat. Aegina) je součástí Sáronských ostrovů a leží téměř 30 km od Atén. Je trojúhelníkového tvaru a přibližně dvě třetiny ostrova jsou tvořeny z vyhaslé sopky. Ostrov má rozlohu 10 km ze severu na jih a 15 km z východu na západ. Na jeho úrodné půdě se pěstují obiloviny, bavlna, vinná réva, mandle, olivy a fíky.

Oblíbeným cílem turistů jsou ostrovní pláže, které jsou od přístavu Pireus vzdálené kolem 40 minut lodí. Pro přepravu po ostrově je určena pravidelná autobusová doprava z města Egina do destinací po celém ostrově, včetně Agia Marina a rybářské vesnice Portes na východním pobřeží. Turisté by si určitě neměli nechat ujít návštěvu chrámu Aphaea, který byl zasvěcen bohyni Aphaea (později známá jako Athéna). Tento chrám spolu s chrámem Parthenón v Aténách a Poseidonovy chrámem v Sounion vytvořili posvátný chrámový trojúhelník. Na ostrově se také nachází klášter Agios Nectarios, zasvěcený knězi řecké pravoslavné církve Nectariosovi, který byl nedávno vyhlášen za svatého.