Rezervujte si trajekt v Gdyně

Přístav Gdyně v Polsku Vás spojí s přístavem Karlskrona ve Švédsku, je tu výběr z kolem 21 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase z Gdyni do Karlskrony je od 10 hodin 16 minut, trasu provozuje společnost Stena Line.

Mapa přístavu Gdyně

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Alternativy pro přístav Gdyně

Služby trajektové přepravy v Gdyně

 • Stena Line
  • 3 plavby denně 10 hod 16 min
  • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Gdyně

Polské město Gdyně má důležitý mořský přístav, nachází se v Pomořském vojvodství, na pobřeží Baltského moře. Z gdyňského přístavu funguje pravidelná trajektová doprava do přístavu Karlskrona ve Švédsku. Trasu provozuje společnost Stena Line, přičemž plavba probíhá dvakrát denně a trvá 12 hodin.

Co dělat v Gdyni?

Přístavní město Gdyně je jedno z nejmladších v Polsku, což je zřejmé na první pohled, neboť místní stavby zde stojí od 20. a 30. let minulého století. Navíc se jen těžko dá věřit, že se až do roku 1918 jednalo o malou rybářskou vesničku. Dnes se jedná o centrum nejen obchodu, ale i kultury, na kterou láká Gdyně turisty především v letních měsících.

Město přitom každoročně hostí celou řadu akcí - filmový festival v Gdyni přitahuje do města pravidelně mnoho návštěvníků, neboť se jedná o promítání nejnovějších celovečerních polských filmů. Město zaslíbené milovníkům jazzu a blues (Ladies’Jazz Festival, Gdynia Blues Festival) hostí rovněž i jeden z největších hudebních festivalů v Evropě, který láká mnoho příznivců hip-hopu, rocku a elektronické hudby. K dalším vyhledávaným letním akcím patří v Gdyni například Viva Beach Party, dvoudenní techno párty na místní veřejné pláži.
Pro ty z vás, kteří upřednostňují klidnější kulturní vyžití, nabízí toto město mnoho divadel, galerií (př. Domek Żeromskiego, Galeria Tiffany, Galeria „Tygiel”, Galeria 78, Graffiti, Galeria Engel, Profile, Galeria obrazów „Urszula”, Salon Sztuki Orientalnej) i muzeí (Gdyňské akvárium, Muzeum Marynarki Wojennej - exponáty polského námořnictva, Muzeum Emigracji w Gdyni - historie polské emigrace, Muzeum Motoryzacji - historické automobily a motorky). Přímo u hráze v přístavu kotví dvě plovoucí muzea (lodě Blyskawica a Dar Pomorza).

Kromě kultury je zájem o zdejší letoviska, bary a rozsáhlou písčitou pláž, na kterou navazuje tzv. Bulwar nadmorski, jenž vybízí k dlouhé procházce podél pobřeží.

Jaká je doprava v Gdyni?

Dopravní síť je poměrně rozsáhlá, celková délka je cca 36 kilometrů, přičemž její páteř protíná město z jihu na severozápad. Významný podíl na místní městské dopravě mají i trolejbusy.

Jak se dostat do přístavu Gdyně

 • Gdyně - adresa trajektového přístavu

  Publiczny Terminal Promowy, ul. Polska 4, 81-339 Gdynia

 • Ubytování v Gdyně

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Gdyně před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Gdyně pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!