Trajekt z Ibizy do Denii

Linka Ibiza Denia spojuje Ibiza s Španělsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Balearia. Plavba probíhá 12 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Ibiza Denia se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Ibiza - Denia

Průměrné ceny na trase Ibiza Denia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Ibiza Denia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Ibiza

Město Ibiza je obec ve Španělsku. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova Ibiza. Město má populaci 37.408 lidí, je hlavním městem a nejlidnatější osadou na ostrově, který je součástí Baleárských ostrovů spolu s Formenterou, Mallorcou a Menorcou. Ostrov a město je široce známé pro svůj bohatý noční život, a jeho kluby lákají návštěvníky z celého světa. V dávných dobách město bylo fénickou a punskou osadou, a proto na Ibize najdete zajímavé dědictví různých kultur, které ji obývaly: Féničané, Řekové, Římané, a dokonce i Norové.

Průvodce přístavem Denia

Denia se nachází v provincii Alicante na pobřeží Costa Blanca na půli cesty mezi Alicante a Valencie na východě Španělska. Původ města je spojený se základnou řecké kolonie. Urbanizace města Římany začala v 3. století př. n.l. Klíčovým faktorem v této době byl přístav, ze kterého se vyvážily produkty. V průběhu 18. století proběhla důležitá obnova města, která pokračovala do příštího století. Právě tehdy proběhl skok do infrastruktury, a byly vybudovány železniční tratě a továrny. Téměř výhradně zemědělské komunity zůstaly nezměněné až do časných 60. let, kdy došlo k rychlému rozvoji odvětví cestovního ruchu.