Trajekt z Ibizy do Barcelony

Trajektová trasa Ibiza Barcelona spojuje Ibiza s Španělsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Balearia se plaví 9 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 8 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Trasmediterranea se plaví 6 krát za týden, plavba trvá od 9 hod.

Celkově je tu 15 plaveb týden na trase z Ibiza Barcelona mezi Ibiza a Španělsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Ibizy do Barcelony

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Ibizy do Španělska

Provozovatelé trajektů na trase Ibiza - Barcelona

  • Balearia
    • 9 plaveb týdně 8 hod 15 min
    • Zjistit cenu
  • Trasmediterranea
    • 6 plaveb týdně 9 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Ibiza Barcelona

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Ibiza Barcelona je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Ibiza

Město Ibiza je obec ve Španělsku. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova Ibiza. Město má populaci 37.408 lidí, je hlavním městem a nejlidnatější osadou na ostrově, který je součástí Baleárských ostrovů spolu s Formenterou, Mallorcou a Menorcou. Ostrov a město je široce známé pro svůj bohatý noční život, a jeho kluby lákají návštěvníky z celého světa. V dávných dobách město bylo fénickou a punskou osadou, a proto na Ibize najdete zajímavé dědictví různých kultur, které ji obývaly: Féničané, Řekové, Římané, a dokonce i Norové.

Průvodce přístavem Barcelona

Barcelona je hlavní město Katalánska v severovýchodním Španělsku. První osídlení se datují do období neolitu. Nicméně, město bylo nakonec založeno Římany, které tu založili kolonii na konci 1. století před naším letopočtem. V starověkém římském osídlení Barsine obyvatelstvo činilo kolem 1000 a území bylo obklopeno obrannou zdí, jejíž zbytky stále jsou ve starém městě. V 15. - 18. stoletích město zažilo období poklesu, během něhož Barcelona bojovala za zachování ekonomické a politické nezávislosti. Tento souboj skončil v roce 1714, když město padlo silám Bourbonů, a práva a výsady Katalánska byly potlačeny. V 19. století ve městě proběhla průmyslová revoluce, klíčovým průmyslem byl textil. Na začátku 20. století Barcelona zahájila proces široké městské obnovy a postavila Eixample ("New City") - nejlidnatější část města.