Trajekt z Kapellskaru do Mariehamnu

Linka Kapellskar Mariehamn spojuje Švédsko s Alandy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Viking Line. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Kapellskar Mariehamn se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Kapellskar - Mariehamn

Průměrné ceny na trase Kapellskar Mariehamn

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Kapellskar Mariehamn je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Kapellskar

Kapellskär se nachází na východním pobřeží Švédska a je pravděpodobně nejlépe známý mezi místními obyvateli jako vstupní brána do Alandu a dál.

Průvodce přístavem Mariehamn

Mladé město Mariehamn bylo založeno v roce 1861, kdy Finsko a Alandské ostrovy byly součástí mocného ruského impéria. Manželka ruského cara Alexandra II. Maria dala městu jeho jméno, které znamená "přístav Marie".
Mariehamn vyrostl kolem zemědělské vesnice Evernes, která se nachází na poloostrově. Přístav, postavený v chráněných zátokách, byl velmi důležitým. Ulice v Mariehamn jsou široké a rovné. Zde je kabinet ministrů a Parlament Alandu - Lagting.
Mariehamn je veselé staré město s dvěma velkými přístavy a spoustou hotelů a restaurací, většina z nich se nachází v docházkové vzdálenosti. Východní přístav je jeden z největších přístavů pro jachty ve Skandinávii, tady také stojí holandský parník Jan Nieveen, rekonstruovaný jako restaurace.