COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Alandy

Alandy leží v Baltském moři a jsou nejmenším finským krajem. Ačkoliv zde najdete tisíce ostrovů, pouze zhruba osmdesát z nich je skutečně osídlených. S poměrně nízkým počtem obyvatel (kolem 28 500 osob) to určitě není nejrušnější část světa, na druhou stranu má stále svým návštěvníkům co nabídnout.

Co dělat na Alandech?

Co se týče zábavy, Alandy nabízejí něco pro každého. Ať už jsou to nádherné scenérie, proč turisté rádi zkoumají místní lesy, hory a pobřežní oblasti, nebo milovníci kultury a umění, o které je zde také dobře postaráno - najdou zde množství muzeí, zajímavostí a obchodů s lokálními výrobky, které jsou dokonalým suvenýrem či dárkem pro ty nejbližší.

Kdo se chce dozvědět více o bohaté historii této oblasti, měl by navštívit některou z místních památek - například farmu Jan Karlsgarden, což je typická stavba z roku 1800, která přibližuje návštěvníkům život na ostrovech před modernizací a rozvojem technologie. Zachovalo se i dvanáct středověkých kostelů, které jsou skvělým příkladem historické architektury Aland, nebo jedna z nejkrásnějších historických památek, hrad Kastelholm, která byla postavena v 13. století a má bohatou a vzrušující minulost.

Jak se nejlépe dostat na Alandy?

Plavba na Alandy je známá jako jedna z nejpříjemnějších ve Skandinávii. Ostrovy jsou umístěny mezi Stockholmem a Helsinkami, trajekt přitom projíždí kolem několika dalších ostrovů s krásným pobřežím. Z tohoto důvodu mnoho lidí upřednostňuje plavbu trajektem před cestou letadlem.

Trajekty jsou prostorné a velmi dobře vybavené; plaví se několikrát denně a cestující mají k dispozici restaurace, bezcelní obchody či další zábavu na palubě.

Existuje několik trajektových spojů, a to z různých zemí - včetně Švédska, Estonska a Finska. Plavby jsou provozovány spolehlivými trajektovými společnostmi jako je Eckerö Line, Tallink Silja a Viking Line.

Alandy jsou neuvěřitelně dostupné; je zde množství trajektů mezi ostrovy, které jsou zdarma, a každý osídlený ostrov má přístav. Zkoumání každého ostrova je také jednoduché, k dispozici jsou autobusy, taxi služba a půjčovny aut, což umožňuje prozkoumat ostrov snadno a bez stresu.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajektu na Alandy?

Ceny obecně stoupají s poklesem volných míst, pokud si tedy objednáte plavbu předem, budete mile překvapeni, neboť obvykle se jedná o podstatně levnější jízdenky.

Populární provozovatelé trajektů

    • 11 plavby denně 5 hod 25 min
    • Zjistit cenu
    • 2 plavby denně 1 hodina 45 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Alandy