Proč využít
Direct Ferries?

Trajekty z 2621 tras a 709 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionů plaveb / ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Alandy

Alandy, švédský mluvící region Finska, se skládá ze 6500 ostrovů a ostrůvků; na největším ostrově sídlí 90% populace, a je známý jako Fasta Aland nebo hlavní ostrov.

Alandy leží v Baltském moři a jsou nejmenším finským regionem. Ačkoliv zde najdete tisíce ostrovů, pouze zhruba osmdesát je skutečně osídlených. S počtem obyvatel kolem 28,500 to určitě není nejrušnější region na světě, ale stále má svým turistům a domácím co nabídnout.

Co se týče aktivit a atrakcí Alandy nabízejí pro každého něco. Nádherné finské scenérie a příroda jsou důvodem, proč turisté rádi zkoumají místní lesy, hory a pobřežní oblasti, zatímco o každého, kdo má rád kulturu a umění je také dobře postaráno, protože zde najde množství muzeí, zajímavostí a obchodů, které prodávají místní výrobky .

Kdo se chce dozvědět více o bohaté historii alandských by mělo začít návštěvou některé z místních památek, muzeí a atrakcí. Jan Karlsgarden je typická stavba z roku 1800, která přibližuje návštěvníkům život na ostrovech před modernizací a rozvojem technologie, zatímco dvanáct středověkých kostelů je skvělým příkladem historické architektury alandských. Jedna z nejkrásnějších historických památek je ale určitě hrad Kasteholm, který byl postaven v 13.století a má bohatou a vzrušující minulost.

Plavba do Aland po moři je známá jako jedna z nejpříjemnějších ve Skandinávii. Ostrovy jsou umístěny na půli cesty mezi Stockholmem a Helsinkami a trajekt prochází přes několik dalších ostrovů a krásné pobřeží. Z tohoto důvodu mnoho lidí upřednostňuje trajekt před cestou letadlem.

Trajekty jsou velké a velmi dobře vybavené; plaví se několikrát denně, a cestující mají k dispozici restaurace, bezcelní obchody či jinou zábavu na palubě.

Existuje několik trajektových linek z různých zemí, včetně Švédska, Estonska a Finska, které jsou provozovány velkými trajektové společnostmi v regionu - Eckerö Line, Tallink Silja a Viking Line.

Alandy jsou neuvěřitelně přístupné; je zde množství trajektů mezi ostrovy, které jsou zdarma, a každý osídlený ostrov má cesty a přístavy. Zkoumání každého ostrova je také jednoduché, k dispozici jsou autobusy, taxíky a půjčovny aut, což umožňuje prozkoumat ostrov snadno a bez stresu.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Eckerö Linjen
  • Zjistit cenu
 • Viking Line
  • Zjistit cenu
 • Tallink Silja
  • Zjistit cenu
 • Finnlines
  • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Alandy