Trajekt z Kodaně do Oslo

Linka Kodaň Oslo spojuje Dánsko s Norsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 17 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Kodaň Oslo se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Kodaň - Oslo

Průměrné ceny na trase Kodaň Oslo

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Kodaň Oslo je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Kodaň

Kodaň je hlavním městem Dánska, které se nachází na východním pobřeží Zélandu (dán. Sjælland) a leží asi 40 km severozápadně od Malmö ve Švédsku a 165 km severovýchodně od Odense. Město bylo založeno v 10. století jako vikingská rybářská osada a stalo se hlavním městem Dánska v 15. století. Jako kulturní centrum země má Kodaň mnoho muzeí, galerií a hudebních sálů. Jeho národní muzeum, Nationalmuseet, je největším dánským muzeem archeologie a kulturní historie, nejen dánské, ale i jiných. Dánská národní galerie (Statens Museum for Kunst) je národní muzeum umění se sbírkami datovanými od 12. století až po současnost. Kromě dánských malířů umělci zastoupení ve sbírkách jsou: Rubens, Rembrandt, Picasso, Braque, Léger, Matisse, Emil Nolde, Olafur Eliasson, Elmgreen a Dragset, Superflex a Jens Haaning.

Kodaňský přístav je hlavním přístavem pro region Øresund a slouží jako brána k Baltskému moři. Přístav je společně řízen se švédským městem Malmö a trajekty se plaví do Švédska, Norska a Polska s pravidelnými odjezdy po celý týden.

Průvodce přístavem Oslo

Oslo je hlavní město Norska, založené v roce 1048 králem Haraldem III. Norským.
Oslo se nachází na severním okraji fjordu Oslo v jihovýchodní části Norska. Na všech ostatních stranách je Oslo obklopené zelenými kopci a horami. Ve městě se nachází 40 ostrovů, z nichž největší má rozlohu 0,56 km². V Oslu je 343 jezera, což je hlavním zdrojem pitné vody pro většinu města. Hranice Oslo pokrývají mnoho parků a otevřených prostorů, což mu nadává vzdušný a velmi zelený vzhled.