COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Kodaň - Oslo je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Dánska do Norsko

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Kodaň - Oslo

    • 7 Sailings Weekly 19 hr
    • Get price

Trajekt z Kodaň do Oslo

Linka Kodaň Oslo spojuje Dánsko s Norsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 19 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Kodaň Oslo se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Kodaň

Kodaň je hlavním městem Dánska, které se nachází na východním pobřeží Zélandu (dán. Sjælland) a leží asi 40 km severozápadně od Malmö ve Švédsku a 165 km severovýchodně od Odense. Město bylo založeno v 10. století jako vikingská rybářská osada a stalo se hlavním městem Dánska v 15. století. Jako kulturní centrum země má Kodaň mnoho muzeí, galerií a hudebních sálů. Jeho národní muzeum, Nationalmuseet, je největším dánským muzeem archeologie a kulturní historie, nejen dánské, ale i jiných. Dánská národní galerie (Statens Museum for Kunst) je národní muzeum umění se sbírkami datovanými od 12. století až po současnost. Kromě dánských malířů umělci zastoupení ve sbírkách jsou: Rubens, Rembrandt, Picasso, Braque, Léger, Matisse, Emil Nolde, Olafur Eliasson, Elmgreen a Dragset, Superflex a Jens Haaning.

Kodaňský přístav je hlavním přístavem pro region Øresund a slouží jako brána k Baltskému moři. Přístav je společně řízen se švédským městem Malmö a trajekty se plaví do Švédska, Norska a Polska s pravidelnými odjezdy po celý týden.


Průvodce přístavem Oslo

Oslo je hlavní město Norska, založené v roce 1048 králem Haraldem III. Norským.
Oslo se nachází na severním okraji fjordu Oslo v jihovýchodní části Norska. Na všech ostatních stranách je Oslo obklopené zelenými kopci a horami. Ve městě se nachází 40 ostrovů, z nichž největší má rozlohu 0,56 km². V Oslu je 343 jezera, což je hlavním zdrojem pitné vody pro většinu města. Hranice Oslo pokrývají mnoho parků a otevřených prostorů, což mu nadává vzdušný a velmi zelený vzhled.