Rezervujte si trajekt v Liepaja

Přístav Liepaja v Lotyšsku Vás spojí s přístavem Travemunde v Německu, je tu výběr z kolem 5 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase z Liepaje do Travemunde je od 20 hodin 30 minut, trasu provozuje společnost Stena Line.

Mapa přístavu Liepaja

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Služby trajektové přepravy v Liepaja

 • Stena Line
  • 5 plaveb týdně 20 hod 30 min
  • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Liepaja

Liepaja je město v západním Lotyšsku u Baltského moře. Je to třetí největší město v Lotyšsku a důležitý nezamrzající přístav. Liepaja byla založena Kuršskými rybáři, a zpočátku se jmenovala Lyva v roce 1253. V roce 1300 zde byla postavena katedrála Livonským řádem, a následující rok zde se postavil opevněný hrad a město bylo obehnáno kamennou zdí. V roce 1418 litevská armáda spálila město a celá populace Liepaje zemřela. V roce 1625 Liepaja obdržela status města. Od konce 18. století město získalo velký význam jako obchodní a průmyslové centrum s četnými továrnami. Přístav také získal zvláštní význam v odvětví stavby lodí: loděnice stavěly 5 lodě ročně.

Jak se dostat do přístavu Liepaja

 • Liepaja Trajektový Prístav Autem

  Terrabalt terminal, 14a Brīvostas Street, Liepāja

 • Liepaja Trajektový Prístav Vlakem

  Terrabalt terminal, 14a Brīvostas Street, Liepāja

 • Ubytování v Liepaja

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Liepaja před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Liepaja pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!