COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Liverpool Birkenhead - Belfast je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Liverpool Birkenhead do Belfast

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Severního Irska

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Liverpool Birkenhead - Belfast

    • 14 Sailings Weekly 8 hr
    • Get price

Trajekt z Liverpool Birkenhead do Belfast

Linka Liverpool Birkenhead Belfast spojuje Anglie s Severní Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Liverpool Birkenhead Belfast se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Liverpool Birkenhead

Birkenhead je město na poloostrově Wirral v regionu Wirral v Merseyside, na severozápadě Anglie. Město leží na západním břehu řeky Mersey, oproti městu Liverpool. Historie města, které je významným námořním přístavem, je úzce spjata se stavbou lodí. Návštěvníci města zde najdou jeden z prvních parků financovaných z veřejných zdrojů ve Velké Británii. V roce 1843 byl navržen sirem Josephem Paxtonem. K zajímavým historickým památkám města patří větrný mlýn Bidston, který se nachází na kopci za městem, dále vodní věž Flaybrick, zahrady, kostel sv. Jakuba nebo katolický kostel St.Werburgh's.

Doky v Birkenhead jsou součástí přístavu Liverpool a jsou provozovány společností "Mersey Docks and Harbour Company". Terminál "Twelve Quays" je místo, odkud se plaví trajekty určené pro osobní a nákladní dopravu do Dublinu v Irsku a Belfastu v Severním Irsku. Mersey Ferry ve Woodside provozuje osobní dopravu přes řeku Mersey do Liverpoolu. Během zimních měsíců zase společnost Isle of Man Steam Packet Company provozuje přepravu z Birkenhead do Douglasu, na ostrově Man.


Průvodce přístavem Belfast

Belfast je hlavní město a přístav v Severním Irsku, druhé největší město na ostrově Irsko (po Dublinu), nachází se v ústí řeky Laganas. Město získalo status druhého nejpopulárnějšího ve Velké Británii pro krátký pobyt.
Na kopcích, které obklopují město, můžete ještě pozorovat pozůstatky prstenů obrů a zachované hradiště z doby železné.
V Belfastu bylo postavené velké množství lodí, včetně Titaniku a Britanniku.