Trajekt z Liverpoolu Birkenhead do Belfastu

Linka Liverpool Birkenhead Belfast spojuje Anglie s Severní Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Liverpool Birkenhead Belfast se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Liverpool Birkenhead - Belfast

Průměrné ceny na trase Liverpool Birkenhead Belfast

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Liverpool Birkenhead Belfast je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Liverpool Birkenhead

Birkenhead je město na poloostrově Wirral v regionu Wirral v Merseyside, na severozápadě Anglie. Město leží na západním břehu řeky Mersey, oproti městu Liverpool. Historie města, které je významným námořním přístavem, je úzce spjata se stavbou lodí. Návštěvníci města zde najdou jeden z prvních parků financovaných z veřejných zdrojů ve Velké Británii. V roce 1843 byl navržen sirem Josephem Paxtonem. K zajímavým historickým památkám města patří větrný mlýn Bidston, který se nachází na kopci za městem, dále vodní věž Flaybrick, zahrady, kostel sv. Jakuba nebo katolický kostel St.Werburgh's.

Doky v Birkenhead jsou součástí přístavu Liverpool a jsou provozovány společností "Mersey Docks and Harbour Company". Terminál "Twelve Quays" je místo, odkud se plaví trajekty určené pro osobní a nákladní dopravu do Dublinu v Irsku a Belfastu v Severním Irsku. Mersey Ferry ve Woodside provozuje osobní dopravu přes řeku Mersey do Liverpoolu. Během zimních měsíců zase společnost Isle of Man Steam Packet Company provozuje přepravu z Birkenhead do Douglasu, na ostrově Man.

Průvodce přístavem Belfast

Belfast je hlavní město a přístav v Severním Irsku, druhé největší město na ostrově Irsko (po Dublinu), nachází se v ústí řeky Laganas. Město získalo status druhého nejpopulárnějšího ve Velké Británii pro krátký pobyt.
Na kopcích, které obklopují město, můžete ještě pozorovat pozůstatky prstenů obrů a zachované hradiště z doby železné.
V Belfastu bylo postavené velké množství lodí, včetně Titaniku a Britanniku.