Trajekt z Livorna do Capraie

Linka Livorno Capraia spojuje Itálie s ostrov Capraia. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Toremar. Plavba probíhá 9 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Livorno Capraia se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Livorno - Capraia

Průměrné ceny na trase Livorno Capraia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Livorno Capraia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Livorno

Italské přístavní město Livorno leží na západním pobřeží Toskánska v Ligurském moři. V jedné z jeho částí, která se nazývá New Venice, je zachována ještě původní architektura. Návštěvníci zde mohou vidět staré mosty, úzké uličky, šlechtické domy a kanalizační síť, která byla využívána na propojení přístavu a městských skladů. Najdete zde množství neoklasických budov, muzeí, veřejných parků a kulturních institucí. Za návštěvu určitě stojí muzeum Museo Mascagnano, kde jsou pamětní předměty, dokumenty a opery slavného skladatele a dirigenta Pietra Mascagniho, který žil v Livornu. Některé z jeho oper je možné slyšet během lyrické hudební sezóny.

Livorno je třetí největší přístav na západním pobřeží Itálie a je zde k dispozici mnoho služeb a zařízení. V přístavu najdete bezbariérové ​​rampy, toalety i sprchy pro cestující. K dispozici jsou také bary, restaurace, konferenční centrum, banky a informace pro cestující. Z přístavu jezdí trajektové linky do přístavů Bastia, Olbia, Golfo Aranci, Cagliari a do Tuniska.

Průvodce přístavem Capraia

Vytvořený po výbuchu starověké sopky před 10 milióny roky, Capraia je italským ostrovem v severozápadní části Toskánského souostroví.

Capraia se nachází asi 62 km od města Livorno, 32 km severozápadně od ostrova Elba a asi 30 kilometrů východně od francouzského ostrova Korsika.

Capraia má chráněný Národní park, a je velmi nedotčená a bohatá na volně žijící zvířata. Je tu hodně stezek s úžasnými výhledy, a proto je Capraia jednou z top destinací pro turisty a milovníky přírody.