COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Marettimo - Marsala je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Egadské ostrovy na Sicílii

Provozovatelé trajektů na trase Marettimo - Marsala

    • 13 Sailings Weekly 1 hour 10 min
    • Get price

Trajekt z Marettimo do Marsala

Linka Marettimo Marsala spojuje Egadské ostrovy s Sicílie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Liberty Lines Fast Ferries. Plavba probíhá 13 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 10 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Marettimo Marsala se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Marettimo

Italský ostrov Marettimo je jedním z Egadských ostrovů, které leží ve Středozemním moři západně od Sicílie. Je to druhý největší z Egadských ostrovů a má asi 300 obyvatel, což se zvyšuje zhruba na 700 v létě, kdy je turistická sezóna v plném proudu. Cestovní ruch, tradiční řemesla a rybolov jsou hlavním zdrojem příjmů pro obyvatele ostrova. V římských dobách byl ostrov důležitým pozorovacím bodem, což je také důvod, proč zde najdete archeologickou památku Casa Romana. Dají se odtud pozorovat lodě plující mezi Itálií a severní Afrikou a Itálií a Španělskem. V blízkosti Casa Romana je zrekonstruovaný byzantsko-normandský kostel, který určitě stojí za návštěvu. Také zde najdete několik působivých jeskyní, které jsou rozmístěny po celém pobřeží ostrova. U západního pobřeží je mnoho lokalit s křišťálově čistou vodou, ideálních na koupání, ačkoli jsou přístupné jen lodí.

Marettimo je vzdáleno asi 40 minut od přístavu Favignana a hodinu od Trapani.