Trajekt z Nadoru do Barcelony

Linka Nador Barcelona spojuje Maroko s Španělsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Grandi Navi Veloci. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 23 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Nador Barcelona se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Nador - Barcelona

  • Grandi Navi Veloci
    • 1 plavba týdně 23 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Nador Barcelona

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Nador Barcelona je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Nador

Nador je město na severovýchodě Maroka.
Město je středomořský přístav a obchodní centrum pro nákup/prodej ryb, ovoce a hospodářských zvířat. Nador je spojený s Melillou (španělskou enklávou v severní Africe), 10 km na sever, což přispívá mezinárodnímu obchodu.
Město je obýváno Berbery s populací asi 180,000 obyvatel.
V minulosti Nador byl známý jako centrum pašování, stejně jako mnoho dalších středomořských přístavů. V současné době, pašování kleslo, ale nedá se říci, že úplně zmizelo. Mnoho použitých spotřebních zboží pochází z Evropy do severní Afriky přes Melillu a Nador. Každý druh zboží prochází touto cestou: od použitého oblečení a obuvi až po velké elektrické spotřebiče, jako jsou pračky.

Průvodce přístavem Barcelona

Barcelona je hlavní město Katalánska v severovýchodním Španělsku. První osídlení se datují do období neolitu. Nicméně, město bylo nakonec založeno Římany, které tu založili kolonii na konci 1. století před naším letopočtem. V starověkém římském osídlení Barsine obyvatelstvo činilo kolem 1000 a území bylo obklopeno obrannou zdí, jejíž zbytky stále jsou ve starém městě. V 15. - 18. stoletích město zažilo období poklesu, během něhož Barcelona bojovala za zachování ekonomické a politické nezávislosti. Tento souboj skončil v roce 1714, když město padlo silám Bourbonů, a práva a výsady Katalánska byly potlačeny. V 19. století ve městě proběhla průmyslová revoluce, klíčovým průmyslem byl textil. Na začátku 20. století Barcelona zahájila proces široké městské obnovy a postavila Eixample ("New City") - nejlidnatější část města.