COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Palermo Termini Imerese - Neapol je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sicílie do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Palermo Termini Imerese - Neapol

    • 1 Sailing Weekly 8 hr 30 min
    • Get price

Trajekt z Palermo Termini Imerese do Neapol

Linka Palermo Termini Imerese Neapol spojuje Sicílie s Itálie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Grandi Navi Veloci. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Palermo Termini Imerese Neapol se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Palermo Termini Imerese

Město Termini Imerese se nachází v provincii Palermo, na severním pobřeží Sicílie v jižní Itálii. Leží asi 40 km východně od města Palermo. Termini Imerese bylo osídleno již v pro-historické době. V posledních desetiletích zde bylo vykopaných mnoho artefaktů, které se datují až do roku 409 před naším letopočtem, kdy bylo sousední a mnohem starší město Himera kompletně zničeno kartaginských armádou pod vedením Hannibala Maga.

Kromě pevnosti na kopci a několik fragmentů římské architektury tu ale zůstalo málo z dávné historie města. Muzeum v Termini Imerese obsahuje pouze několik nálezů z arabského období. Město leží v blízkosti archeologického naleziště Himera, 5 km východně od Termini Imerese, při ústí řeky Imer. Je také dobrým orientačním bodem na cestě na hrad Caccamo, který se nachází asi 14 km jižně od Termini Imerese.

Z malého trajektového přístavu směřují trajekty do Civitavecchia na italské pevnině.