Pentland Ferries

Pentland Ferries nabízí plavbu ze Skotska na Orknejské ostrovy, přes průliv Pentland Firth, který odděluje souostroví Orkneje od skotské pevniny.

Společnost, která byla založena v roce 2001 rodinou Banks, poskytuje cenově dostupné, spolehlivé služby, které jsou šetrné k životnímu prostředí, přičemž využívá pouze 26% pohonných hmot a 33% CO2 ve srovnání s jinými trajektových společnostmi v tomto regionu, což dělá z Pentland Ferries přinejmenším třikrát ekologičtější firmu. To bylo umožněno zavedením nového katamaránu Pentalina v roce 2007, což zkrátilo dobu plavby zhruba o hodinu, zlepšilo bezpečnostní opatření a rozšířilo kapacitu na více než tři sta cestujících a třicet vozidel.

Pentalina Vás provede chráněnou oblastí Pentland Firth o polovinu rýchejšie (mezi Bay Gilla a Margaret 's Hope) a zajistí Vám hladký průběh plavby - díky absenci velkých vln, které se normálně vyskytují v těchto vodách. V druhé polovině plavby se dostanete do krásné zátoky Scapa Flow, kde si z otevřené paluby můžete prohlédnout některé z nádherných druhů místní divoké zvěře včetně kosatek, aliek a tuleňů.

Stránka directferries.cz poskytuje objektivní srovnání nabídek trajektové přepravy, a to díky rychlému a přehlednému náhledu do plavebních řádů společností či cen palubních lístků. Doporučujeme porovnat plavební řády a cenovou nabídku společnosti Pentland Ferries s alternativními trajektovými operátory před samotnou rezervací jízdenky.

Číst více Číst méně

Trasy a přístavy Pentland Ferries

Všechny trasy Pentland Ferries