COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Skotsko

Skotsko je nejsevernější ze čtyř zemí, které tvoří Spojené království Velké Británie a Severního Irska, pozemní hranice s Anglií je dlouhá téměř 100 km, od Severního Irska je Skotsko odděleno Severním průlivem a Irským mořem.

Co dělat ve Skotsku?

Pokud jste milovníci historie, obzvláště potom obdivovatelé hradů a zámků, musíte tuto zemi přímo milovat, a to díky jejich četnosti. Najdete tady totiž kolem tří tisíc hradů a zámků. Mezi ty nejatraktivnější potom patří Edinburský hrad, hrad Stirling, Eilean Donan, Urquhart, hrad Stalker.

Pokud váháte, kde začít, rozhodně doporučujeme hlavní město Edinburgh. Kromě zmíněného hradu, který se nachází na skále sopečného původu, zde najdete také památku z 12. století (kaple Sv. Margaret), palác Holyrood Palace, trh Grassmarket, budovu parlamentu nebo některý z kostelů - například kostel Tron Kirk, kostel Greyfriars Kirk. Uprostřed města je navíc vyhaslá sopka Arthur's seat, z níž je krásný výhled na celé město. Nejen Edinburgh, ale i moderní metropole Glasgow stojí za návštěvu.

Skotské nejznámější jezero se jmenuje Loch Ness a proslavila ho místní lochneská příšera. Další jezera, jejichž okolí je krásné, se jmenují například Loch Katrine, Loch Awe, Loch Lochy, Loch Ericht. Kromě jezer se ve Skotsku také nachází nejvyšší hora celého Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, kterou je Ben Nevis a kterou se každoročně pokouší zdolat mnoho turistů.

Jak se nejlépe dostat do Skotska?

Mezi nejžádanější provozovatele trajektové dopravy na trase do Skotska patří P&O Irish Sea, Stena Line, Pentland Ferries, Northlink Ferries. Vyplouvá se hned několikrát v týdnu, přičemž čas strávený na trajektu závisí od místa vyplutí.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Skotska?

Skotsko je krásné v kterémkoli ročním období, za hlavní sezónu se však považují měsíce od dubna do září, kdy se ceny ubytování pohybují na svém maximu. Léta i zimy jsou zde mírné. Pokud však plánujete cestu v zimě, je více než vhodné prověřit dopravu, obzvláště v severní části země. Spoje jsou v určitých oblastech velmi omezeny nebo dokonce zcela zrušeny.

Populární provozovatelé trajektů

    • 6 plavby denně 2 hod
    • Zjistit cenu
    • 5 plavby denně 2 hod 22 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Skotsko