COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Pianosa - Rio Marina je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z ostrova Pianosa do Elba

Provozovatelé trajektů na trase Pianosa - Rio Marina

    • 1 Sailing Weekly 1 hour 50 min
    • Get price

Trajekt z Pianosa do Rio Marina

Linka Pianosa Rio Marina spojuje ostrov Pianosa s Elba. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Toremar. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 50 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Pianosa Rio Marina se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Rio Marina

Rio Marina se nachází na východním pobřeží italského ostrova Elba, oblast je obklopena červenými kopci, což je důsledek těžby oxidů železa, která probíhala v minulosti, přičemž první zmínky jsou spojeny s obdobím vlády Etrusků. Až do nedávna představovala těžba oxidů železa, společně s rybolovem, hlavní činnost tamních obyvatel. Dnes je stěžejní turismus, přičemž pestrost vybavení přesně naplňuje očekávání návštěvníků. Za lákadlo je považován kostel San Rocco či přístavní věž, o níž se zasloužil Giacomo V Appiano. Věž má osmihrannou základnu a celá stavba byla postavena v roce 1534 za účelem stráže před vetřelci. Jako další tip k návštěvě je bezpochyby park plný minerálů (the Mineral Park), které jsou však k objevení, v jisté míře, i v dalších částech ostrova. Zajímavý je i fakt, že v daném parku existuje zhruba tisíc rozličných druhů minerálů, přičemž je veřejnosti dostupný i tamní důl.

Přístav funguje jako spojka s pevninou, stejně jako například město Portoferraio.