Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2626 tras a 647 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Elba

Elba je ostrov ležící ve Středozemním moři, který společně s dalšími šesti menšími ostrovy tvoří Toskánské souostroví. Elbu omývají dvě moře - Ligurské na severu a Tyrhénské na jihu.

Co dělat na Elbě?

Jedno z nejvýznamnějších a současně největších měst na ostrově je přístav Portoferraio, jehož historie sahá až do dob Etrusků a které proslavil Napoleon Bonaparte, neboť zde určitou dobu pobýval. Na jeho počest bylo otevřeno i muzeum Villa dei Mulini. Za návštěvu stojí také pevnosti Medici nebo Castiglione, kostel Santo Stefano alle Trane, mezinárodní umělecké centrum Italo Bolano, obrazová galerie Pinacoteca Foresiana, lázně San Giovanni.

Cestujete-li s dětmi, mohli byste uvítat tip na výlet do akvária, které je součástí přístavu Marina di Campo, který leží v jihozápadní části ostrova. V centru tohoto města navíc najdete věž, která v minulosti představovala součást obranného systému Elby.

Napříč celým ostrovem najdete mnoho krásných pláží s průzračným mořem, které svádí nejen ke koupání, ale i dalším vodním radovánkám, z nichž nejvyhledávanější je šnorchlování a potápění. Je to díky možnosti zkoumání podmořského života, který je pestrý co do druhů rostlin i živočichů.

Jedním z oblíbených sportů je plachtění, za kterým můžete sice zamířit do více oblastí, doporučujeme však vyzkoušet přístav malé rybářské vesničky Marciana Marina, která je pro místní podmínky více než vhodná, a tudíž i oblíbená.

Pokud však upřednostňujete kombinaci slunce a odpočinku, vyzkoušejte jednu z mnoha pláží, které ostrov nabízí. A že je opravdu z čeho vybírat!

Jak se nejlépe dostat na Elbu?

Trajekty na ostrov směřují z přístavu Piombino (kontinentální Itálie), konkrétně do Cavo a Rio Marina v severovýchodní části ostrova Elba, nebo do Portoferraio na severu. Vyplouvá se poměrně často, přičemž cesta trvá od 30 do 60 minut, a to v závislosti na trase a trajektové společnosti. Na Elbu se dostanete i z Korsiky, to ovšem neplatí celoročně.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Elbu?

Na Elbě se setkáte se středomořským podnebím, pro které jsou typická horká suchá léta a lehce deštivé zimy. Místní klima je podobné tomu na Sicílii a Sardinii. Hlavní sezóna je zde v letních měsících.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Corsica Ferries
  • Zjistit cenu
 • Blu Navy
  • Zjistit cenu
 • Toremar
  • Zjistit cenu
 • Moby Lines
  • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Elba