COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Elba

Elba je ostrov ležící ve Středozemním moři, který společně s dalšími šesti menšími ostrovy tvoří Toskánské souostroví. Elbu omývají dvě moře - Ligurské na severu a Tyrhénské na jihu.

Co dělat na Elbě?

Jedno z nejvýznamnějších a současně největších měst na ostrově je přístav Portoferraio, jehož historie sahá až do dob Etrusků a které proslavil Napoleon Bonaparte, neboť zde určitou dobu pobýval. Na jeho počest bylo otevřeno i muzeum Villa dei Mulini. Za návštěvu stojí také pevnosti Medici nebo Castiglione, kostel Santo Stefano alle Trane, mezinárodní umělecké centrum Italo Bolano, obrazová galerie Pinacoteca Foresiana, lázně San Giovanni.

Cestujete-li s dětmi, mohli byste uvítat tip na výlet do akvária, které je součástí přístavu Marina di Campo, který leží v jihozápadní části ostrova. V centru tohoto města navíc najdete věž, která v minulosti představovala součást obranného systému Elby.

Napříč celým ostrovem najdete mnoho krásných pláží s průzračným mořem, které svádí nejen ke koupání, ale i dalším vodním radovánkám, z nichž nejvyhledávanější je šnorchlování a potápění. Je to díky možnosti zkoumání podmořského života, který je pestrý co do druhů rostlin i živočichů.

Jedním z oblíbených sportů je plachtění, za kterým můžete sice zamířit do více oblastí, doporučujeme však vyzkoušet přístav malé rybářské vesničky Marciana Marina, která je pro místní podmínky více než vhodná, a tudíž i oblíbená.

Pokud však upřednostňujete kombinaci slunce a odpočinku, vyzkoušejte jednu z mnoha pláží, které ostrov nabízí. A že je opravdu z čeho vybírat!

Jak se nejlépe dostat na Elbu?

Trajekty na ostrov směřují z přístavu Piombino (kontinentální Itálie), konkrétně do Cavo a Rio Marina v severovýchodní části ostrova Elba, nebo do Portoferraio na severu. Vyplouvá se poměrně často, přičemž cesta trvá od 30 do 60 minut, a to v závislosti na trase a trajektové společnosti. Na Elbu se dostanete i z Korsiky, to ovšem neplatí celoročně.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Elbu?

Na Elbě se setkáte se středomořským podnebím, pro které jsou typická horká suchá léta a lehce deštivé zimy. Místní klima je podobné tomu na Sicílii a Sardinii. Hlavní sezóna je zde v letních měsících.

Populární provozovatelé trajektů

  • 8 plavby denně 1 hodina
  • Zjistit cenu
  • 3 plavby denně 1 hodina 7 min
  • Zjistit cenu
  • 7 plavby denně 45 min
  • Zjistit cenu
  • 28 plavby denně 30 min
  • Zjistit cenu

Zákaznické hodnocení Elba

 • "Elba tur"

  En god oplevelse, meget imponeret. Vi ankom med kun få minutter til overs, men fik en fremragende service fra alle ansatte.

  Číst více Číst méně

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Elba