Trajekt z Pireusu do Agios Kirikosu

Linka Pireus Agios Kirikos spojuje Atény s Ikaria. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Hellenic Seaways. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 9 hodin 20 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Pireus Agios Kirikos se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Pireusu do Agios Kirikosu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Atény na Ikarii

Provozovatelé trajektů na trase Pireus - Agios Kirikos

  • Hellenic Seaways
    • 3 plavby týdně 9 hod 20 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Pireus Agios Kirikos

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Pireus Agios Kirikos je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Pireus

Piraeus se nachází na jižním pobřeží pevninského Řecka, asi 10 km od Atén.

Jedno z největších měst v Řecku, Piraeus, také má největší a nejrušnější trajektový přístav a funguje jako dopravní uzel, který spojuje s pevninou ostrovy v Egejském moři, stejně jako ostatní ostrovy ve Středozemním moři. Trajekty z Pireus převáží asi 20 milionů cestujících ročně.

Průvodce přístavem Agios Kirikos

Agios Kírykos je hlavní město řeckého ostrova Ikaria, který leží na severu Egejského moře. Ve městě si postavilo domy mnoho námořníků a kapitánů, a to dalo městu speciální, námořní pocit. Tento pocit je ještě umocněn, pokud navštívíte archeologické muzeum, kde mnoho vystavených exponátů bylo získaných z mořského dna. Legenda říká, že moře kolem ostrova je místem, kam spadl syn Daedalusa, Ikarus, když slunce spálilo jeho křídla z vosku a že ostrůvek Nikari, ležící naproti Agios Kírykos, je místem jeho posledního odpočinku.

Terén ostrova je převážně hornatý a pokrytý cypřiši, platany, duby a borovicemi. Množství stromů na ostrově umožňuje půdě si zachovávat svou vlhkost a dobrou pastvu pro divoké kozy. Les Rádi, který je součástí systému Natura 2000, je považován za nejstarší na Balkáně. Nízké druhy dubů představují nejpočetnější "obyvatelstvo" ostrova.

Ostrov je přístupný lodí z přístavů Pireus a Kavala, v severní části země.