Trajekt z Pireusu do Chanie

Trajektová trasa Pireus Chania spojuje Atény s Kréta a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Minoan Lines se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 6 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Anek Superfast se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 9 hod.

Celkově je tu 14 plaveb týden na trase z Pireus Chania mezi Atény a Kréta. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Pireus - Chania

Průměrné ceny na trase Pireus Chania

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Pireus Chania je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Pireus

Řecké přístavní město Piraeus leží v Saronicském zálivu v oblasti Attiki a tvoří součást aténské městské oblasti, přičemž centrum Atén se od něj nachází asi 12 km. Středisko Piraeus je zpravidla přetíženo dopravou, kvůli čemuž není turisty vyhledávané. Oblast je vybavena tak, jak byste očekávali od města, které není turistické, tzn. banky, komerční budovy, pěší zóny, nákupní ulice atd. Okolí přístavu Zea Marina a přístavu Mikrolimano je pravděpodobně nejpřitažlivější částí města Piraeus s kvalitním výběrem restaurací, kaváren a barů.

Piraeus je hlavní přístav Řecka, je navíc největší v Evropě a třetí největší na světě. Není proto žádným překvapením, že se jedná o centrum řeckého námořního průmyslu se základnou jeho obchodního námořnictva. Po nedávné rekonstrukci se přístavní zařízení podstatně zlepšila a nyní zahrnují bankomaty, směnárny, restaurace, kavárny, bary a řadu cestovních kanceláří prodávajících palubní lístky. Destinace, kam trajekty směřují, jsou například ostrov Kréta, Kyklady, Dodekanské ostrovy, východní část Řecka a oblasti severního a východního Egejského moře.

Průvodce přístavem Chania

Chania je druhým největším městem na Krétě, které leží na severním pobřeží ostrova, 70 km západně od Rethymna a 145 km od Heraklionu. Město samo o sobě může být rozděleno do dvou částí: staré město a velké nové město.
Staré město se nachází hned vedle starého přístavu a je obklopeno starými benátskými hradbami, které byly postaveny v 1538, z nichž přežila východní a západní části.