Trajekt z Porto Empedocle do Linosa

Linka Porto Empedocle Linosa spojuje Sicílie s Pelagické ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Liberty Lines Fast Ferries. Plavba probíhá 5 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Porto Empedocle Linosa se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Porto Empedocle - Linosa

Průměrné ceny na trase Porto Empedocle Linosa

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Porto Empedocle Linosa je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Linosa

Linosa je jeden z Pelagských ostrovů v Sicilském průlivů Středozemního moře. Linosa má sopečný původ a je v podstatě sopkou. I když sopka je neaktivní už 20 století, způsobila tmavošedé obarvení. Pobřeží se skládá z černých pláží a zátoky jsou plné kamenů, což je hodně v kontrastů s modrou oblohou.

Ačkoliv Linosa nemá takovou popularitu mezi turisty jako vedlejší Lampedusa, její hlavní atrakcí je klid na rozdíl od přelidněné Lampedusy.

Jediné město na ostrově má 200 obyvatelů, je to unikátní a nádherná vesnice, která se skládá s několika půvabných barevných menších budov kolem přístavu. Je to perfektní místo pro pomalé procházky.

Linosa je rájem pro milovníky potápění, a to nejenom kvůli své čisté vodě. Moře u Linosy rychle přechází do ohromné hloubky až 300 metrů.