Trajekt z Porto Torresu do Marseille

Trajektová trasa Porto Torres Marseille spojuje Sardinie s Francie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Corsica Linea se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 11 hodin. zatímco Trajekty společnosti La Meridionale se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 17 hod 30 min.

Celkově je tu 8 plaveb týden na trase z Porto Torres Marseille mezi Sardinie a Francie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Porto Torresu do Marseille

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sardinie do Francie

Provozovatelé trajektů na trase Porto Torres - Marseille

  • Corsica Linea
    • 7 plaveb týdně 11 hod
    • Zjistit cenu
  • La Meridionale
    • 1 plavba týdně 17 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Porto Torres Marseille

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Porto Torres Marseille je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Porto Torres

Porto Torres je město v provincii Sassari, severní Sardinie, Itálie.

Město Porto Torres leží na břehu zálivu Asinara, asi 20 km severozápadně od Sassari. Rušný přístav města je téměř úplně umělý, nachází se na pravé straně ústí řeky Mannu. Porto Torres byl založen skupinou římských občanů v 1. století před n.l.

Obec rychle rostla a stala se významným obchodním centrem a přístavem, a to zejména pro náklad směřující do přístavu Ostia, a později během panování císaře Flaviuse ​​se stala římskou obcí. Město se již v té době mohlo pochlubit svými termálními lázněmi, tekoucí vodou, chrámy, bazilikami a nádhernými vilami.

Průvodce přístavem Marseille

Marseille je druhým největším městem ve Francii (po Paříži). Nachází se na pobřeží Středozemního moře a je největším obchodním přístavem ve Francii a největším přístavem ve Středozemním moři. Město bylo založeno v roce 600 před naším letopočtem Řeky z Fokei jako obchodní přístav pod názvem Massalia. Pro ochranu od ostatních dobyvatelů republika hodně používala protektorát římské říše. Ale během konfliktu Caesare s Pompejím Velikým Messalia nepodpořila svého patrona, a proto byla zničena vojsky císaře a přišla o svůj přístav. Marseille se obnovil po dlouhé době v 10. století. Během křížových výprav byl Marseille důležitým tranzitním přístavem. V roce 1481 město se stalo součástí království Francie. V letech 1720-1722 asi 70% obyvatel Marseille zemřelo během epidemie moru.
Během francouzské revoluce Marseille se stal jednou z hlavních arén, a na jeho počest se jmenuje národní hymna Francie - La Marseillaise.