Trajekt z Ronne do Koge

Linka Ronne Koge spojuje Bornholm s Dánsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, BornholmerFærgen. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 5 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Ronne Koge se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Ronne - Koge

  • BornholmerFærgen
    • 7 plaveb týdně 5 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Ronne Koge

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Ronne Koge je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Ronne

Ronne je město v Dánsku, na ostrově Bornholm v Baltském moři.
Asi 800-900 let zpátky, mohly lodě relativně bezpečné ukotvit se mezi dvěma útesy, které se nacházejí v moři na severu a jihu města Ronne. Tady i vznikl přístav a město. Nejstarší částí přístavu je idylický Badehavn, přímo pod kostelem Sv. Mikuláše. V 13. století byla stará kaple postavena na kopci nad pobřeží.
Jako provinční město, Ronne je přinejmenším 675 roků staré a dnes město je obchodním a administrativním centrem, stejně jako centrem pro veřejné služby s nemocnicí a úrazovým oddělením, policejní stanicí, soudem a odbornou školou.
V Ronne najdete rybářský průmysl a další průmyslová odvětví, která patří mezi lídry na světovém trhu ve svém oboru.

Průvodce přístavem Koge

Koge je město v kraji Roskilde na východním pobřeží ostrova Zealand ve východním Dánsku. Koge je jedním z nejzachovalejších středověkých měst v Dánsku. Byl založen na základě královské objednávky, v blízkosti pobřeží, s pravidelným systémem ulic kolem velkého centrálního náměstí. Město obdrželo municipální status v roce 1288, a poté bylo opevněné hradby, příkopy a velkými brány do města. Kolem roku 1400 Koge se stal obchodním centrem, a během dalších 250 let on se stal jedním z hlavních tržních měst na ostrově Zealand. Žádné jiné město nemá tolik dobře zachovalých hrázděných domů a starých středověkých sklepů, jako Koge, zde najdete nejstarší dům v Dánsku s uvedeným datem 1527. V naší době je Koge znovu aktivním obchodním centrem a přístavem s velmi dobře zachovalým historickým centrem, zřízeným před více než 700 lety.