Trajekt ze Splitu do Supetar

Linka Split Supetar spojuje Chorvatsko s Chorvatsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, G&V Line. Plavba probíhá 2 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Split Supetar se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Split - Supetar

Průvodce přístavem Split

Split je druhé největší město Chorvatska a nachází se v oblasti Dalmácie. Leží na východním břehu Jaderského moře a rozléhá se přes centrální poloostrov. Město je důležitým dopravním uzlem mezi ostrovy v Jaderském moři i apeninským poloostrovem. Split představuje navíc oblíbené turistické místo. Historie města sahá až do 4. století před naším letopočtem, kdy se jednalo o řeckou kolonii Aspalathos. Současný Split je rušné město s mnoha památkami, aby se turisté nenudili. Na Seznam světového dědictví UNESCO byl zařazen tamní Diokleciánův palác, jenž je jednou z nejpůsobivějších památek na světě. Za starými hradbami města je mnoho barů, restaurací, kaváren a obchodů, které uspokojí veškeré potřeby turistů. Hory za městem poskytují nádherný výhled na Split a znamenají kontrast k modrým vodám Jadranu.

Trajekty z přístavu směřují do měst Ancona, Pescara, Rijeka, Dubrovnik a na ostrovy Korcula, Mljet.