COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Chorvatsko

Chorvatsko se nachází v jihovýchodní Evropě, přičemž ho od Itálie odděluje Jaderské moře. Hraničí s Maďarskem, Bosnou a Hercegovinou, Slovinskem, Srbskem a Černou Horou.

Co dělat v Chorvatsku?

Co se historických památek týká, mezi ty nejvýznamnější patří pevnost, pozůstatky města Salona, historické centrum města Split s palácem římského císaře Diokleciána, jehož historie sahá až do roku 300 našeho letopočtu. Kromě tohoto skvostu se zde nachází například hned několik kostelů na výběžku Marjan, muzea, městské pláže s promenádou pojmenovanou Riva. Za zmínku stojí rozhodně i historické jádro města Trogir, které bylo v roce 1997 připsáno na seznam světového dědictví UNESCO, a to díky dochované původní struktuře města s částí opevnění a několika stavbami z období 13.-18. století. Město Dubrovnik patří k nejcennějším a nejnavštěvovanějším památkám celého Chorvatska, které je přezdíváno muzeem pod širým nebem a kam míří davy turistů. Lákadlem jsou vysoké hradby, z nichž je přímo dokonalý výhled na okolí, a historický střed města. Obě památky jsou na seznamu UNESCO.

Pokud ovšem nechcete mít dovolenou pouze o stavbách z minulosti, můžete objevit některou z přírodních krás Chorvatska - například vodopády, červené a modré jezero, poutní místo Medugorje nebo jeskyně Vranjača, která se nachází poblíž Splitu a jejíž chodby jsou dlouhé 360 metrů. Mezi nejnavštěvovanější přírodní památky ovšem stále patří národní park Plitvická jezera, který utváří šestnáct propojených jezer s více než 90 vodopády, jeskyněmi a dalšími útvary, přičemž rozloha celého parku je více než 73 tisíc akrů.

Jak se nejlépe dostat do Chorvatska?

Pokud se chcete dostat do Chorvatska trajektem, musíte si udělat výlet z Itálie přes Jaderské moře. Přístavy jsou rozmístěny podél celého italského pobřeží, od Benátek až po Bari. V Chorvatsku najdete také množství přístavů, z nichž trajekty směřují na turisty oblíbené ostrovy.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Chorvatska?

Vzhledem k tomu, že je Chorvatsko jednou z nejvyhledávanějších dovolenkových destinací, je více než vhodné řešit ubytování i jízdenky s předstihem. Jedním z důvodů je omezená kapacita a druhým jsou ceny, které s blížícími se prázdninami rapidně rostou.

V Chorvatsku se setkáte s mírným podnebím, teploty se před hlavní sezónou pohybují kolem 25°C, během hlavní sezóny, což jsou letní prázdniny, potom kolem 31°C. V září je zde v průměru 25°C.

Populární provozovatelé trajektů

  • 11 plavby týdně 9 hod 30 min
  • Zjistit cenu
  • 2 plavby denně 3 hod 7 min
  • Zjistit cenu
  • 8 plavby týdně 3 hod 30 min
  • Zjistit cenu
  • 4 plavby týdně 11 hod
  • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Chorvatsko