Trajekt z Symi do Bodrumu

Linka Symi Bodrum spojuje Dodekanézy s Turecko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Bodrum Express. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Symi Bodrum se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Symi - Bodrum

Průměrné ceny na trase Symi Bodrum

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných lístků zaplacené našimi zákazníky na této trase. Ceny jsou za osobu.

Průvodce přístavem Bodrum

Bodrum je přístavní město a okres Turecka v jihozápadní egejské oblasti, nachází se na jižním pobřeží poloostrova Bodrum, u zálivu Gökova.

V dávných dobách, Bodrum bylo starověké řecké město Halicarnassus a bylo slavné pro jeden ze sedmi divů antického světa - Mauzoleum v Halikarnasu. Bohužel, starobylá památka byla zničena ve středověku zemětřesením, ale některé ze zbytků jsou stále k vidění v Britském muzeu.

Bodrum je fascinující místo s příjemným kontrastem mezi starověkou a moderní kulturou, s fragmenty jeho pradávné historií po celém městě. Bodrumskou pevnost postavěli křižáčtí rytíři v 15. století s výhledem na přístav, což je nepochybně nejvýznamnější dominantou města.