COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Turecko

Turecko leží mezi jihovýchodní Evropou a západní Asií, přičemž zemi na severu omývá Černé moře a na jihu Středozemní moře.

Co dělat v Turecku?

Jako kulturně a geograficky rozmanitá země, Turecko je ideální místo pro jakýkoliv typ dovolené. Může se pochlubit dramatickými horami, starověkými tržišti a samozřejmě vynikajícím jídlem.

Největší město Turecka, Istanbul, nabízí takřka na každém rohu nějaké kulturní překvapení. Nádherná Mešita Sultanehmet (známější pod názvem Modrá mešita) dominuje panoramatu města, přičemž ji proslavilo cca 20 000 modrých dlaždic, kterými je vyzdoben její interiér, či 260 oken, jimiž dovnitř proniká světlo. Pokud budete putovat klikatými uličkami, pravděpodobně narazíte na trh Grand Bazaar, který působí jako labyrint. Můžete zde strávit hodiny popíjením čaje, smlouváním o ceně ve stáncích či si toto místo jen jednoduše projít a ponořit se do tureckého způsobu života. Součástí Istanbulu je i palác Topkapi, který poskytuje ucelený náhled do historie tureckého národa. Kdysi zde sídlilo správní centrum Osmanské říše, v současnosti se jedná o jedno z nejvyhledávanějších evropských muzeí.

Jižně od Istanbulu se potom nachází nejznámější archeologická lokalita Trója, kterou si pravděpodobně všichni pamatujeme z pověsti o Trojské válce. Archeologové zde objevili pozůstatky městských hradeb, domovní základy, chrám či dokonce divadlo. Další oblíbenou archeologickou lokalitou jsou zříceniny starověkého města Efesu nebo pozůstatky kdysi krásného města Aphrodisias.

Společné stolování je typickou součástí tureckého dědictví a jejich kuchyně pochází hlavně z období Osmanské říše, z oblasti Středomoří a z Blízkého východu. Ke snídani se běžně podává sýr, vejce a pikantní klobásy; k obědu a večeři si místní obvykle pochutnávají na mezze, jehněčím kebabu a teplém čaji.

Jak se nejlépe dostat do Turecka?

Mnoho vysokorychlostních trajektů směřuje do Turecka z okolních řeckých ostrovů jako jsou například Chios, Kos či Rhodos. Plavby probíhají často. Zvolit můžete navíc i trasu z Kypru (přístav ve městě Kyrenia) do města Taşucu v jižním Turecku.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Turecka?

Začátek turistické sezóny připadá na měsíc květen, kdy se teploty pohybují kolem 25°C, v červnu je počasí stále ještě přijatelné (teploty kolem 30°C), vrchol sezóny jsou potom letní prázdniny, kdy se teplota vzduchu pohybuje mezi 36°C a 40°C. Koncem září se znatelně ochlazuje, od října zde čekejte častější srážky.

Do Turecka není potřeba zařizovat víza, pokud se zde nezdržíte více než 90 dnů.

Populární provozovatelé trajektů

    • 4 plavby denně 1 hodina 45 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Turecko