Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2659 tras a 693 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Turecko

Turecko leží mezi jihovýchodní Evropou a západní Asií, přičemž na severu ho omývá Černé moře a na jihu Středozemní moře.

Jako kulturně a geograficky rozmanitá země, Turecko je ideální místo pro jakýkoliv typ dovolené. Může se pochlubit dramatickými horami, starověkými bazary a samozřejmě vynikajícím jídlem.

Největší město, Istanbul, nabízí kulturní překvapení skryté za každým rohem. Nádherná Modrá mešita dominuje panoramatu města. Pokud budete putovat klikatými uličkami, pravděpodobně narazíte na labyrint Grand Bazaar. Zde můžete strávit hodiny pitím čaje, vyjednáváním cen v stáncích a jednoduše se ponořit do tureckého způsobu života.

Daleko od úžasně chaotických bazarů je palác Topkapi, který poskytuje komplexní pohled do historie národa. Kdysi zde sídlil soud Osmanské říše, ale v současnosti nabízí řadu zajímavých historických artefaktů, pokladů, nádvoří a palácových pokojů.

Také můžete navštívit istanbulské muzeum moderního umění, kde můžete obdivovat impozantní sbírku obrazů z 20. století.

Podél jihozápadního pobřeží leží jedna z nejlepších turistických tras na světě, Lycian Way. Je to zhruba 540 km horských cest s krásným výhledem na pobřeží, množství borových lesů a starých lýkijských ruin.

Společné stolování je základní součástí tureckého dědictví a jejich kuchyně pochází hlavně z otomanského období, z oblasti Středomoří a z Blízkého východu. Sýr, vejce a pikantní klobásy jsou typické snídaně. K obědu a večeři si místní obyvatelé obvykle pochutnávají na mezze a středomořské zelenině a na jehněčím kebab a teplém čaji.

Do Turecka směřuje množství trajektů z okolních řeckých ostrovů. Vysokorychlostní trajekty se plaví často a směřují z Chiosu do Cesme, z Kosu do Bodrumu a z Rhodos až do Fethiye.

Také se můžete plavit z Kyrenia na Kypru do Taşucu v jižním Turecku, což trvá o něco déle, a k dispozici je několik plaveb za týden.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Sea Dreams
  • Zjistit cenu
 • Turyol
  • Zjistit cenu
 • Dodecanese Flying Dolphins
  • Zjistit cenu
 • Akgunler Denizcilik
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Turecko