COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Tanegašima

Japonský ostrov Tanegashima leží přibližně 43 km od jižního cípu poloostrova Osumi.

Tanegashima je hlavně známá pro dvě věci. Je to místo, kde byly poprvé v Japonsku představené střelné zbraně, a to Portugalci v 16. století. V současnosti zde sídlí nejmodernější výzkumná vesmírná stanice v zemi. Ostrov se také může pochlubit nádhernou přírodou, takže si zde každý najde něco.

Na severu ostrova je nádherná výstava s názvem Kaihatsu Sogo Center, kde najdete první střelnou zbraň, která kdy byla vyrobena v Japonsku, "Tanegashima Teppo gun". Oslava této zbraně se koná každý rok, během kterého se střílí z mušket a ulice jsou plné lidí.

Nejvíce však lákají turisty nedotčené pláže a vynikající podmínky pro surfování, většinou podél východního pobřeží, kde si také můžete zašnorchlovat s mořskými želvami. Na pobřeží je zajímavá zejména Chikura Cavern, obrovská kamenná jeskyně s nádherným bílým pískem, která může být zkoumána pouze během odlivu.

Vesmírná výzkumná stanice leží v jihovýchodní části ostrova a každý nadšenec vědy ji musí navštívit. Můžete se zde dozvědět vše o neuvěřitelné historii japonského výzkumu vesmíru a také to, jak postavit kosmickou loď, což je jedna z několika jedinečných atrakcí ostrova.

K dispozici jsou časté plavby z nedalekého ostrova Yakushima na Nishinoomote na severozápadním pobřeží, stejně jako z Ibusuki a Kagošima na japonské pevnině.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Tanegašima