Trajekt z Tangieru Med do Marseille

Linka Tangier Med Marseille spojuje Maroko s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, La Meridionale. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 39 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Tangier Med Marseille se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Tangier Med - Marseille

Průměrné ceny na trase Tangier Med Marseille

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Tangier Med Marseille je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Tangier Med

Tanger-Med je mezinárodní přístav, který se nachází asi 40 km východně od města Tanger, Maroko.

Přesměrování trajektové dopravy od města Tanger do Tanger Med začal v polovině roku 2010. Nachází se na křižovatce Středozemního moře a Atlantického oceánu, přístav Tanger Med plánuje se stát jedním z nejoblíbenějších přístavů ve Středozemním moři.

Průvodce přístavem Marseille

Marseille je druhým největším městem ve Francii (po Paříži). Nachází se na pobřeží Středozemního moře a je největším obchodním přístavem ve Francii a největším přístavem ve Středozemním moři. Město bylo založeno v roce 600 před naším letopočtem Řeky z Fokei jako obchodní přístav pod názvem Massalia. Pro ochranu od ostatních dobyvatelů republika hodně používala protektorát římské říše. Ale během konfliktu Caesare s Pompejím Velikým Messalia nepodpořila svého patrona, a proto byla zničena vojsky císaře a přišla o svůj přístav. Marseille se obnovil po dlouhé době v 10. století. Během křížových výprav byl Marseille důležitým tranzitním přístavem. V roce 1481 město se stalo součástí království Francie. V letech 1720-1722 asi 70% obyvatel Marseille zemřelo během epidemie moru.
Během francouzské revoluce Marseille se stal jednou z hlavních arén, a na jeho počest se jmenuje národní hymna Francie - La Marseillaise.