Itálie

Jak rezervovat trajekt z Itálie na Maltu

V současnosti existuje jen jedna trasa mezi Itálie a Malta provozována 1 trajektová společnost – Grimaldi Lines Salerno do Valletty provozuje trajekt týdně s dobou plavby přibližně 26 hodin 30 minut.

I když jsme věnovali velkou pozornost tomu, aby informace na této stránce byly správné, frekvence a doba plavby na všech trasách se mohou někdy lišit. Takže vám doporučujeme, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Itálie na Maltu mezi přístavy Salerno a Valletta.

Mapa trajektové trasy Itálie - Malta

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Itálie do Malta

O Itálie:

Ze všech evropských zemí, Itálie je asi nejtěžší pro klasifikaci. Je to moderní, průmyslová země. Je to také posel stylu, ale především je to středomořská země, se vším, co k tomu patří. Italové jsou velmi orientované na rodinu, s důrazem na tradice a rituály katolické církve, která i přes neustále rostoucí skepse mezi mládeži, stále ovládá životy lidí.
Itálie stala sjednoceným státem až v roce 1861, a jako výsledek, Italové často cítí větší oddanost ke svému regionu, než ke státu, což se projevuje v rozmanitostí kuchyní, dialektů, krajin a často různé životní úrovně. Itálie samozřejmě má obrovské kulturní dědictví - samotné Toskánsko má více historických památek, než jakákoliv země na světě, po celé zemi existují značné zbytky římského impéria, zejména samozřejmě v samotném Římě, a každý region zachovává své vlastní pozůstatky z umělecké tradice.

O Malta:

Malta je malé evropská souostroví jižně od Sicílie, které se skládá z obydlených ostrovů Malta, Gozo a Kemmuna.

Malta je jedna z nejmenších a nejhustěji osídlených zemí na světě, s nádhernými přírodními krásami. Vápencové skály kontrastují s křišťálově čistým mořem a plážemi se zlatým pískem, zatímco vůně pochoutek unikátní maltské kuchyně, což je vlastně směs sicilské kuchyně a kuchyně Středního východu, Vám jistě podráždí chuťové buňky. Dlouhá historie země sahá až do čtvrtého tisíciletí před naším letopočtem, což znamená, že po celé zemi je množství muzeí a krásných historických budov, avšak nejvíce je jich v hlavním městě Valetta, které je zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Malta leží pouze osmdesát kilometrů od Sicílie a má s tímto italským ostrovem velmi dobré trajektové spojení. Plavby jsou časté a trajekty jezdí z několika sicilských míst do hlavního města Valetta během celého týdne.