COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Pozzallo - Valletta je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Pozzallo do Valletta

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sicílie do Malta

Provozovatelé trajektů na trase Pozzallo - Valletta

    • 14 Sailings Weekly 1 hour 45 min
    • Get price

Trajekt z Pozzallo do Valletta

Linka Pozzallo Valletta spojuje Sicílie s Malta. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Virtu Ferries. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Pozzallo Valletta se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Pozzallo

Pozzallo je město ležící na jižní straně ostrova Sicílie. Přístavní město je spojeno pravidelnou linkou s Maltou.
V Pozzalle jsou atraktivní pláže (jedna z nich je označena modrou vlajkou za čistotu), historické památky a dobré restaurace.


Průvodce přístavem Valletta

Valletta je hlavní město Malty. Základní kámen do fundamentu Valletty položil rytíř, námořní velitel, mistr Řádu svatého Jana Jeruzalémského, Jean Parisot de la Valletta 28. března 1566 roku. Řád (který dlouho ovládal město a ostrov) rozhodl založit nové město na poloostrově Skiberras bezprostředně po Velkém obležení Malty k posílení postavení řádu maltézských rytířů. Stavbu vedl italský architekt Francesco Laparelli, který vypracovat plán Valletty a obdržel možnost, poprvé v historii rozvoje měst v Evropě, dělat vše v souladu s pravidly a předpisy architektury. Od roku 1570 výstavbu města pokračoval žák Laparelli Gerolamo Cassar. Pod jeho vedením byly postaveny paláce a kostely ve Vallettě. Ve městě se vyvíjel obchod, řemeslo a umění. Zdobení Valletty bylo usnadněno tím, že se město zbavilo hrozby tureckých dobyvatelů, a maltézské rytíři se brzy začali starat o pohodlí svého pobytu a zabývali se výstavbou luxusních vil a paláců.