Korsika

Jak rezervovat trajekt z Korsiky na Elbu

V současnosti existuje jen jedna trasa mezi Korsika a Elba provozována 1 trajektová společnost – Corsica Ferries Bastia do Portoferraio provozuje trajekt týdně s dobou plavby přibližně 1 hodina 30 minut.

I když jsme věnovali velkou pozornost tomu, aby informace na této stránce byly správné, frekvence a doba plavby na všech trasách se mohou někdy lišit. Takže vám doporučujeme, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Korsiky na Elbu mezi přístavy Bastia a Portoferraio.

Mapa trajektové trasy Korsika - Elba

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Korsika do Elba

O Korsika:

Korsika je ostrov se směsí množství kultur a s jedním z nejkrásnějších pobřeží v Evropě. Ostrov leží ve Středozemním moři, západně od Itálie a jihovýchodně od Francie.

Na Korsice najdete to nejlepší, co Středomoří nabízí: skvělou kuchyni, nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a množství historických památek. Dopoledne můžete strávit opalováním na slunci a odpoledne si můžete užít vodní sporty, a později se projít půvabnými městečky při západu slunce, a po cestě obdivovat středověké citadely.

Jako ostrov v srdci Středozemního moře je Korsika skvělou vstupní branou pro množství evropských destinací. Podél 1000 kilometrů pobřeží je k dispozici několik trajektových přístavů, což usnadňuje plavby do populárních prázdninových destinacích, včetně Francie, Itálie a Sardinie.

O Elba:

Italský ostrov Elba se nachází ve Středozemním moři, asi 20 kilometrů od pobřeží západní Itálie.

Mezinárodně známá jako místo, kam byl vyhoštěn Napoleon, Elba je historickým a okouzlujícím ostrovem s dech beroucí scenérie, úžasnou pěší zemí a fantastickými čerstvými mořskými plody ze Středomoří.

Elba je rozdělena do osmi obcí, z nichž Portoferraio je hlavní. Místní populace se pohybuje kolem 30.000, však má velký příliv turistů v letních měsících.