Samos

Jak rezervovat trajekt ze Samu na Lesbos

K dispozici jsou 2 trasy trajektů provozovány mezi Samos a Lesbos s nabídkou 3 plavby za týden. Hellenic Seaways provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Vathi do Mytilene 2 krát za týden & Karlovassi do Mytilene přibližně 1 krát týdně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu ze Samu to Lesbos.

Mapa trajektové trasy Samos - Lesbos

Klikněte zde pro zobrazení mapy

O Samos:

Samos je řecký ostrov v Egejském moři, jižně od ostrova Chios, severně od Patmos a Dodecanese a pobřeží Malé Asie.
Ve starověku byl ostrov Iónským centrem kultury. Samos byl rodištěm některých z velkých postav antické kultury, významné rodáky jsou filozof Pythagoras, Melissa a Epikurus, a astronom Aristarchos.
Jedná se o velmi zelený ostrov s krásnými plážemi. Zde je příležitost pro archeologický a plážový cestovní ruch, zároveň jsou tu četné příležitosti pro horskou cyklistiku a windsurfing.

O Lesbos:

Zelený řecký ostrov Lesbos s bujnou vegetací, se nachází v severovýchodní části Egejského moře a je jedním z největších ostrovů v Řecku.
Díky mírnému středomořskému podnebí, Lesbos je jedním z nejslunnějších řeckých ostrovů, a ještě zůstal nedotčený masovou turistikou.
Lesbos je ideálním místem pro lidi, kteří chtějí vidět skutečné Řecko.