Sicílie

Jak rezervovat trajekt ze Sicílie do ostrov Pantelleria

V současnosti existuje jen jedna trasa mezi Sicílie a ostrov Pantelleria provozována 2 přepravní společnosti – Liberty Lines Fast Ferries & Siremar Trapani do Pantelleria provozuje trajekt týdně s dobou plavby přibližně 2 hodin 10 minut.

I když jsme věnovali velkou pozornost tomu, aby informace na této stránce byly správné, frekvence a doba plavby na všech trasách se mohou někdy lišit. Takže vám doporučujeme, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu ze Sicílie do ostrov Pantelleria mezi přístavy Trapani a Pantelleria.

Mapa trajektové trasy Sicílie - ostrov Pantelleria

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Sicílie do ostrov Pantelleria

O Sicílie:

Sicílie je ostrov o rozloze 25 703 kilometrů čtverečních, který se nachází ve Středozemním moři. Tvoří jej devět provincií, hlavní město je Palermo.

Co dělat na Sicílii?
Právě Palermo je jednou z prvních destinací, kam turisté míří. Jedná se nejen o hlavní město Sicílie, ale také páté největší v celé Itálii. O zábavu proto nouze není - pro milovníky historie je zde mnoho rozličných kostelů či katedrál, přičemž za zmínku rozhodně stojí katedrála Santa Vergine Maria Assunta z 12. století, kterou najdete na náměstí Piazza Cattedrale, nebo kostel San Giovanni degli Eremiti, jehož součástí je pět orientálních kupolí. Významný je však i Normandský palác na Piazza Indipendenza. Za předpokladu, že vás moc historické památky nezajímají, zamiřte na místní trhy - ty nejznámější jsou Ballaro a Vucciría.

Překrásných památek je na celém ostrově bezpočet. Pokud jste se však vydali na dovolenou kvůli lovu fotografií míst zapsaných na Seznam světového dědictví UNESCO, neměli byste opomenout ani Údolí chrámů, kde se dochovaly pozůstatky řeckých chrámů, které v minulosti patřily k největším na světě. Tento archeologický areál se nachází v městečku Agrigento. Na zmíněném seznamu památek pod záštitou UNESCO je i nejvyšší evropská sopka Etna, na kterou se můžete vydat s průvodcem ve speciálním vozu, lanovkou nebo hezky pěšky.

Za památkami UNESCO se můžete vydat i lodí, konkrétně potom na Liparské ostrovy, které mají mj. černý písek na svých plážích. Největší ostrov tohoto souostroví, Lipary, má zajímavé historické centrum, které stojí za prozkoumání. Oblíbené ostrovy jsou také Stromboli (činná sopka) či Vulcano (kráter Gran Cratere, sirné jezírko).

Na Sicílii jedete bezpochyby kvůli překrásným písečným plážím, kterých je zde mnoho. Nedá se s určitostí říci, která je ta nejlepší. Uvádíme tedy alespoň několik jako příklad - Arenella a Fontane Bianche (poblíž města Syrakusy), vyhledávané jsou i ty v lokalitě San Vito Lo Capo (nedaleko města Trapani).

Jak se nejlépe dostat na Sicílii?
Na Sicílii míří trajekty společností Grandi Navi Veloci, Grimaldi Lines, Caronte & Tourist, Tirrenia. Vyplouvá se z různých míst a to mnohokrát za týden.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Sicílii?
Sicílie je součástí subtropického pásu, kde je středomořské klima s velmi teplými léty a mírnými zimami. Hlavní sezóna je zde v období letních prázdnin. Zajímavé je, že teplota vody často převyšuje teplotu vzduchu. Pokud se však chcete vyhnout davům turistů, zvolte si pro svou dovolenou na Sicílii jaro (duben - květen) nebo podzim (září - říjen).

O ostrov Pantelleria:

Pantelleria je italský ostrov ve Středozemním moři, leží jihozápadně od Sicílie a není daleko od pobřeží Tuniska.

Ostrov Pantelleria je asi 83 km2 plošinou a proto je čtvrtým největším ostrovem v Itálii, má hlavní město a několik menších vesnic.

Ostrov má zarážející a kopcovitou krajinu, která je poseta bílými domy z lávových kamenů známé jako Dammuso. Je to architektonický symbol ostrova.

Pantelleria je známá pro svá sladká vína Moscato di Pantelleria a Moscato di Pantelleria Passito, která se vyrábí z místních hroznů.

Ostrov má typické středomořské klima s horkým létem a mírnou zimou. Stejně jako mnoho dalších italských ostrovů je zaneprázdněný v letní sezóně.