Trajekt z Trelleborgu do Swinoujscie

Linka Trelleborg Swinoujscie spojuje Švédsko s Polsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, TT Line. Plavba probíhá 9 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 6 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Trelleborg Swinoujscie se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Trelleborg - Swinoujscie

Průměrné ceny na trase Trelleborg Swinoujscie

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Trelleborg Swinoujscie je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Trelleborg

Trelleborg je město ležící na jihu Švédska, v části zvané Skane. Počátky města sahají do roku 1257, kdy bylo jako svatební dar představeno švédskému princi Valdemarovi, a to od dánské královské rodiny. Dánové si později vzali město zpět, které zůstalo pod jejich vládou až do roku 1658. Na konci 19. století se z Trelleborgu stalo průmyslové město, přičemž tato industrializace hrála důležitou roli v jeho rozvoji. Město je oblíbené u návštěvníků ze Švédska i Německa, a to především díky trajektům do německých měst Rostock, Sassnitz a Lubeck-Travemunde. V roce 1897 začaly trajekty připlouvat do přístavu v Travemünde, přičemž tato trasa byla založena v roce 1962. Trajekty přepravují cestující na jednodenních výletech, rodinných dovolených s automobily i těžké nákladní automobily na cestách po Evropě. V roce 1917 přijel Lenin trajektem ze Sassnitzu do Trelleborgu, aby stal do čela revoluce.

Průvodce přístavem Swinoujscie

Město Svinoústí se nachází na severu Polska, u ústí Sviny, na břehu Baltského moře. Město se rozléhá na 44 ostrovech, a to i přes skutečnost, že pouze tři z nich jsou obydlené. Jmenovitě potom Wolin, největší ostrov v Polsku, Uznam a Karsibór, přičemž asi 80 % obyvatel města žije na polské části ostrova Uznam. Město o rozloze přibližně 200 km2 je ohraničeno Štětínským zálivem, Baltským mořem a německou hranicí. Svinoústí je od Dánska vzdáleno pouhých 150 km, což z něj činí nejbližší polské město od této země, od Švédska je to potom 175 km a od německého hlavního města Berlín jen 160 km.

Za symbol města lze považovat historický maják, který se nachází na ostrově Wolin a se svou výškou 68 metrů je nejvyšší na pobřeží Baltského moře. Maják byl rekonstruován v roce 2000 a od té doby je otevřený pro veřejnost, přičemž poskytuje návštěvníkům bezkonkurenční výhled na město i okolí. Svinoústí má největší a nejmodernější trajektový terminál v Polsku s pravidelným spojením do destinací jako je Dánsko a Švédsko.