COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Trelleborg - Swinoujscie je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Švédska do Polsko

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Trelleborg - Swinoujscie

    • 12 Sailings Weekly 6 hr
    • Get price

Trajekt z Trelleborg do Swinoujscie

Linka Trelleborg Swinoujscie spojuje Švédsko s Polsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, TT Line. Plavba probíhá 12 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 6 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Trelleborg Swinoujscie se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Trelleborg

Trelleborg je město ležící na jihu Švédska, v části zvané Skane. Počátky města sahají do roku 1257, kdy bylo jako svatební dar představeno švédskému princi Valdemarovi, a to od dánské královské rodiny. Dánové si později vzali město zpět, které zůstalo pod jejich vládou až do roku 1658. Na konci 19. století se z Trelleborgu stalo průmyslové město, přičemž tato industrializace hrála důležitou roli v jeho rozvoji. Město je oblíbené u návštěvníků ze Švédska i Německa, a to především díky trajektům do německých měst Rostock, Sassnitz a Lubeck-Travemunde. V roce 1897 začaly trajekty připlouvat do přístavu v Travemünde, přičemž tato trasa byla založena v roce 1962. Trajekty přepravují cestující na jednodenních výletech, rodinných dovolených s automobily i těžké nákladní automobily na cestách po Evropě. V roce 1917 přijel Lenin trajektem ze Sassnitzu do Trelleborgu, aby stal do čela revoluce.


Průvodce přístavem Swinoujscie

Město Svinoústí se nachází na severu Polska, u ústí Sviny, na břehu Baltského moře. Město se rozléhá na 44 ostrovech, a to i přes skutečnost, že pouze tři z nich jsou obydlené. Jmenovitě potom Wolin, největší ostrov v Polsku, Uznam a Karsibór, přičemž asi 80 % obyvatel města žije na polské části ostrova Uznam. Město o rozloze přibližně 200 km2 je ohraničeno Štětínským zálivem, Baltským mořem a německou hranicí. Svinoústí je od Dánska vzdáleno pouhých 150 km, což z něj činí nejbližší polské město od této země, od Švédska je to potom 175 km a od německého hlavního města Berlín jen 160 km.

Za symbol města lze považovat historický maják, který se nachází na ostrově Wolin a se svou výškou 68 metrů je nejvyšší na pobřeží Baltského moře. Maják byl rekonstruován v roce 2000 a od té doby je otevřený pro veřejnost, přičemž poskytuje návštěvníkům bezkonkurenční výhled na město i okolí. Svinoústí má největší a nejmodernější trajektový terminál v Polsku s pravidelným spojením do destinací jako je Dánsko a Švédsko.