Trajekt z Valencia na Ibizu San Antonio

Linka Valencia Ibiza San Antonio spojuje Španělsko s Ibiza. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Balearia. Plavba probíhá 4 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Valencia Ibiza San Antonio se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Valencia na Ibizu San Antonio

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Španělska na Ibizu

Provozovatelé trajektů na trase Valencia - Ibiza San Antonio

  • Balearia
    • 4 plavby týdně 3 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Valencia Ibiza San Antonio

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Valencia Ibiza San Antonio je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Valencia

Valencie je střední přístavní město (třetí největší město ve Španělsku) a průmyslová zóna na pobřeží Costa del Azahar ve Španělsku. Město bylo založeno Římany v roce 137 př. n.l. na místě bývalého Iberského města, na břehu řeky Turia. Původně se jmenovalo Valentia, ale výslovnost se změnila v průběhu staletí a od té doby název zní v moderní podobě.
Město bylo obsazené Vizigóty, Maury a Aragonci. V 1094 Rodrigo Diaz de Vivar dobyl Valencii, ale město se vrátil do Almoravids v roce 1102. King James I Aragonský dobyl město v roce 1238 a zařadil ho do nově vytvořeného Království Valencie - jednoho z království, které tvořilo Aragonskou korunu. V 15.-16. století byla Valencie jedním z největších měst ve Středomoří. Valencie získala autonomní statut v roce 1982.

Průvodce přístavem Ibiza San Antonio

San Antonio je druhým největším městem a magistrátem na Ibize. Po dvě tisíce let San Antonio byl malou rybářskou vesnicí, ale začal růst v pozdních 1950 letech, kdy bylo postaveno mnoho hotelů a turistických středisek v rámci všech španělských iniciativ přilákat masovou turistiku. V roce 1980 San Antonio získal neblahou pověst hlavní destinací pro britské fotbalové chuligány, což vedlo k poklesu turistického ruchu v oblasti. Nicméně, on získal svou popularitu zpět v polovině 1990 let, kdy Ibiza znovu získala svou reputaci - především ve Velké Británii - ostrova s nejlepšími nočními kluby a DJ na světě. Nyní mladé britští milovnici nočního životu tvoří většinu turistů na ostrově.