COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Zeebrugge - Hull je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Belgie do Anglie

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Zeebrugge - Hull

    • 7 Sailings Weekly 14 hr 30 min
    • Get price

Trajekt z Zeebrugge do Hull

Linka Zeebrugge Hull spojuje Belgie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, P&O Ferries. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 14 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Zeebrugge Hull se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Zeebrugge

Zeebrugge je belgická obec a přístav na pobřeží Severního moře. Díky tomu, že se Zeebrugge nachází v blízkosti velkých evropských průmyslových měst a má vynikající dopravní spojení, je významným dopravním centrem. Je to také nejdůležitější rybářský přístav v Belgii a nachází se zde jeden z největších evropských rybích trhů. Přístav byl svědkem strategických bojů na konci 1. světové války. 23. dubna 1918 britské královské námořnictvo vyřadilo z provozu německou námořní základnu v Bruggách. Admirál Roger Keyes plánoval a vedl útok, který zaútočil na německé pozice a potopil lodě v přístavu, čímž zablokoval přístup na základnu v posledních sedm měsíců války.

Většina cestujících, kteří využívají přístav si buď užívají plavbu luxusní výletní lodí nebo se plaví trajektem do Hullu a Rosyth ve Velké Británii. Přístav má k dispozici několik obchodů, kavárna a pohodlné čekárny.


Průvodce přístavem Hull

Anglické město Hull, popř. oficiální název Kingston upon Hull, má vlastní přístav, který leží na soutoku řeky Hull a ústí do řeky Humber. Hull byl navíc branou do srdce Anglie, a to od dávných římských časů. Město bylo založeno králem Edwardem I. (1272 - 1307), který potřeboval bezpečný přístav, odkud by jeho armáda mohla být zásobována, neboť v té době bojovali proti Skotům.

Moderní město Hull je velké, rušné a s mnoha obchody i službami. Existuje zde hned několik pěších zón, díky nimž je město příjemné k procházkám i venkovním aktivitám, které jsou k dispozici primárně během jarního či letního období. S prosklenou střechou je Princes Quay jedno z nejkrásnějších nákupních center v zemi, které bylo vybudováno na vodě, konkrétně nad Prince's Dock. Jako jedno z největších nákupních center v oblasti spojuje staré a nové části města, které vedou do srdce Hull. Naskýtá se zde neskutečný výhled na celé přístaviště.