Trajekt z Aberdeenu do Kirkwallu

Linka Aberdeen Kirkwall spojuje Skotsko s Orknejské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Northlink Ferries. Plavba probíhá 4 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 6 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Aberdeen Kirkwall se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Aberdeen - Kirkwall

Průměrné ceny na trase Aberdeen Kirkwall

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Aberdeen Kirkwall je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Aberdeen

Aberdeen je město v severovýchodním Skotsku a třetí nejlidnatější skotské město. Často je nazýváno "městem žuly", protože mnoho z jeho budov bylo vyrobeno ze žuly vytěžené v místních lomech. Aberdeen je rušné město, sídlí zde dvě univerzity a mnoho ropných společností. Komerční heliport v Aberdeen je přímo napojen na ropný průmysl v Severním moři a je jedním z nejvytíženějších na světě.

Na pobřeží má Aberdeen dlouhou písečnou pláž, která se nachází mezi řekami Dee a Don. Na jihu od řeky Dee jsou strmé skalnaté útesy a kamenité pláže s hlubokými zátokami. Tato oblast je ideální pro horolezce, a to díky výstupkům, které jsou pozůstatky po těžbě žuly v minulosti.

Přístav v Aberdeen byl původně určen pro rybáře, později pro parníky a nakonec byl využit pro ropný průmysl. V současnosti je hlavním přístavem pro region Pobaltí a Skandinávie s velkým množstvím exportovaných hnojiv, žuly a chemikálií

Průvodce přístavem Kirkwall

Kirkwall je největším a hlavním městem Orknejských ostrovů. Město bylo poprvé zmíněno v sáze o Orknejích v roce 1046. Kirkwall je hlavním městem a administrativním centrem Orkneje. Název je odvozen od staré norštiny, "Kirkjuvagar" znamená "zátoka s církvi" a odkazuje na starší kostel sv. Olafa. Původní město je jedním z nejlépe dochovaných příkladů starověkého města skandinávské mytologie. V roce 1486 osada Kirkwall obdržela postavení města. Během feudálních válek 18. století město bylo těžce poškozeno a kostel sv. Olafa byl zničen. Aktuálním lákadlem je katedrála sv. Magnuse Orknejského, která byla založena v roce 1137 Regnvaldom III.