Trajekt z Aberdeenu do Lerwicku

Linka Aberdeen Lerwick spojuje Skotsko s Shetlandy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Northlink Ferries. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 12 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Aberdeen Lerwick se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Aberdeen - Lerwick

Průměrné ceny na trase Aberdeen Lerwick

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Aberdeen Lerwick je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Aberdeen

Aberdeen je město v severovýchodním Skotsku a třetí nejlidnatější skotské město. Často je nazýváno "městem žuly", protože mnoho z jeho budov bylo vyrobeno ze žuly vytěžené v místních lomech. Aberdeen je rušné město, sídlí zde dvě univerzity a mnoho ropných společností. Komerční heliport v Aberdeen je přímo napojen na ropný průmysl v Severním moři a je jedním z nejvytíženějších na světě.

Na pobřeží má Aberdeen dlouhou písečnou pláž, která se nachází mezi řekami Dee a Don. Na jihu od řeky Dee jsou strmé skalnaté útesy a kamenité pláže s hlubokými zátokami. Tato oblast je ideální pro horolezce, a to díky výstupkům, které jsou pozůstatky po těžbě žuly v minulosti.

Přístav v Aberdeen byl původně určen pro rybáře, později pro parníky a nakonec byl využit pro ropný průmysl. V současnosti je hlavním přístavem pro region Pobaltí a Skandinávie s velkým množstvím exportovaných hnojiv, žuly a chemikálií

Průvodce přístavem Lerwick

Lerwick je nejsevernější přístavní město Skotska, jediné město se statutem města a administrativní centrum na Shetlandských ostrovech. Nachází se na východním pobřeží Mainlandu - hlavního ostrova, ve vzdálenosti 160 km od severního pobřeží Skotska. Název města má norské kořeny a překládá se jako Špinavá zátoka. V 17. století Lerwick byl rybářskou vesnicí, její obyvatelé se především zabývali rybolovem. Přístav obsluhuje trajektové přepravy na skotskou pevninu, Orkneje a také obsluhuje rybářská plavidla.