Trajekt z Alcudie do Ciutadelly

Trajektová trasa Alcudia Ciutadella spojuje Mallorca s Menorca a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Balearia se plaví 4 krát za den s dobou trvání plavby kolem 1 hodina 14 minut. zatímco Trajekty společnosti Trasmediterranea se plaví 12 krát za týden, plavba trvá od 1 hod 45 min.

Celkově je tu 40 plaveb týden na trase z Alcudia Ciutadella mezi Mallorca a Menorca. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Alcudia - Ciutadella

Průměrné ceny na trase Alcudia Ciutadella

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Alcudia Ciutadella je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Alcudia

Španělské město Alcúdia se nachází na ostrově Mallorca (Baleárské ostrovy). Toto letovisko je ideální pro rodiny s dětmi. Ve staré části města se dá najít množství budov, jejichž historie se datuje zpět až do 13. století. Stará část města, obklopená středověkými zdmi, se nachází asi 3 km od přístavu. Přístav Port d'Alcudia, Platja d'Alcudia, a 14 km dlouhá pláž, vedoucí do Can Picafort, jsou místy, kde lze nalézt většinu hotelů.

Návštěvníci, kteří chtějí cestovat do Alcúdie autem nebo motorkou by měli využít trajekty, které denně plují na Mallorcu z Barcelony, Denie a Valencie. Během rušných letních měsících fungují další přímé spojení do/z Barcelony. Cesta trvá kolem 7 hodin, ale v případě, že cestujete rychlým trajektem, se tato doba může snížit jen na 3 hodiny. Obecně platí, že přeprava na ostrov trajektem je levnější než ta letecká.

Průvodce přístavem Ciutadella

Minulost je stále cítit v každé části města, čí historie je napsána v jeho ulicích. Ciutadella byla dobyta vandaly a později se stala součástí byzantské Říší. Muslimové začali ji drancovat v 7. století, ačkoli okupace byla oficiálně ukončena v 10. století. Během muslimské nadvlády Medina Minurka změnila svůj název na Ciutadella a stala hlavním městem ostrova až do 1722, kdy Richard Kane přestěhoval soudy a vládní agentury do Maa. Francouzská vláda přinesla významný kulturní proud, který otevírá nejnovější nápady z Evropy. Španělská vláda, která následovala po druhé nadvládě Britů, dovolila městu uskutečnit své staré přání: obnovení své vlastní eparchie.
Celkově, Ciudadela vyrovnala se s tlakem cestovního ruchu a souvisejícího rozvoje.