Trajekt z Amalfi do Capri

Trajektová trasa Amalfi Capri spojuje Itálie s Neapolský záliv a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti NLG se plaví 3 krát za den s dobou trvání plavby kolem 1 hodina. zatímco Trajekty společnosti Alilauro se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 1 hod 20 min.

Celkově je tu 28 plaveb týden na trase z Amalfi Capri mezi Itálie a Neapolský záliv. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Amalfi - Capri

  • NLG
    • 3 plavby denně 1 hod
    • Zjistit cenu
  • Alilauro
    • 7 plaveb týdně 1 hod 20 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Amalfi Capri

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Amalfi Capri je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Amalfi

Amalfi je město na jižním pobřeží Sorrentského poloostrova v regionu Kampánie v jižní Itálii. Město leží v ústí hluboké rokle na úpatí hory Monte Cerreto (1 315 metrů nad mořem) a je obklopeno divokými útesy a krásnou pobřežní scenérií. Amalfi je hlavním městem amalfské pobřeží (Costiera Amalfitana) a spolu s městy Positano a Ravello je to velmi důležitá a rušná turistická destinace. Město je zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.

Přímo v srdci Amalfi se nachází katedrála Sv. Ondřeje s výhledem na Piazza Duomo. Jeho historie sahá až do 11. století. Její bohatě zdobenou arabskou zvonici je vidět už z pobřeží. Interiér katedrály byl postaven v barokním slohu, ale její exteriér v byzantském stylu. Najdete zde množství obrazů světců, včetně velké fresky svatého Ondřeje.

Amalfské oblast byla a stále je známá výrobou citrónového likéru Limoncello. Citrony pěstované na ostrově jsou delší a dvakrát větší než jiné citróny. Mají hrubou, vrásčitou kůži a sladkou a šťavnatou dužinu téměř bez jadérek. Od února do října není vůbec neobvyklé vidět podél celého pobřeží Amalfi terasovité zahrady a sady plné citrusových stromů.

Průvodce přístavem Capri

Capri je ostrov v Tyrhénském moři, který je součástí italské provincie Neapole v regionu Kampánie.

Hlavní město ostrova má stejný název, a ostrov Capri je velmi oblíbenou prázdninovou destinaci od římských časů.

Od roku 1950 Capri je velmi populární mezi italskými a zahraničními turisty.
V letních měsících je ostrov zvláště oblíbený u turistů, kteří přijíždějí na jeden den trajektem z Neapole a Sorrenta.