Trajekt z Brindisi na Korfu

Trasa trajektu z Brindisi Korfu spojuje Itálie s Jónské ostrovy i nyní je provozovaná 3 lodními společnostmi. Grimaldi Lines provozuje své plavby až 4 krát týden, European Seaways 6 krát týden & Trajekt společnosti Red Star Ferries je k dispozici 1 krát týden.

Celkově jsou tady v nabídce 11 plavby týden na trase z Brindisi Korfu mezi Itálie a Jónské ostrovy, s 3 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Alternativy trajektů z Brindisi na Korfu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie do Jónské ostrovy

Provozovatelé trajektů na trase Brindisi - Korfu

 • Grimaldi Lines
  • 4 plavby týdně 7 hod
  • Zjistit cenu
 • European Seaways
  • 6 plaveb týdně 8 hod
  • Zjistit cenu
 • Red Star Ferries
  • 1 plavba týdně 12 hod
  • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Brindisi Korfu

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Brindisi Korfu je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Brindisi

Brindisi je město nacházející se na pobřeží Jaderského moře v regionu Apulie v Itálii. Přístav v Brindisi hraje významnou roli v ekonomice regionu, zejména v obchodování s Řeckem a zeměmi Středního Východu. V písečných dunách a na plážích severního pobřeží Brindisi bylo objeveno mnoho důležitých archeologických nálezů. Navzdory ekonomickým přínosem přístavu je turismus pro město pořád nesmírně důležitý. Ve vnitrozemí města se produkuje víno (Appia) a olivový olej (Collina di Brindisi).

Z přístavu trajekty plují do mnoha míst. Lodě směřující na řecký ostrov Kefalonie jsou provozovány společností My Way Ferries. Trajekty se plaví i do přístavů Paxi, Korfu, Zakynthos, Igoumenitsa a Patras v Řecku.

Průvodce přístavem Korfu

Korfu je řecký ostrov v Iónském moři. Nachází se na pobřeží Albánie, od kterého je oddělen úžinou šířky 2 až 15 km. Korfu byl poprvé osídlen v paleolitu (30000 - 7000 př. n.l.). Nejstarší osídlení na Korfu se nachází v blízkosti Sidari a patří do období neolitu (6000 př. n.l.). Tato část Korfu byla obydlena také v době bronzové (3000 - 1000 př. n.l.). Přestože cestovní ruch je hlavním zdrojem příjmů ostrova, jeho ekonomika je v podstatě zemědělská. Olivový olej, víno a rybíz jsou hlavní tržní plodiny. Olivy zabírají více než polovinu rozlohy Korfu - 3 milionů stromů (tradice, která začala během benátského období, kdy za každých 100 olivovníků platili 12 zlatých). Ostrov také má některé cenné hektary osázené tabákem a jeho ploché pastviny krmí krávy pro podporu mléčných výrobků.