Catania
Valletta
Trajekty do Malta
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Catania do Valletta

Linka Catania Valletta spojuje Sicílie s Malta. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Virtu Ferries. Plavba probíhá 6 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Catania Valletta se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Catania do Valletta

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sicílie do Malta
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

Jak dlouho trvá trajekt z Catania do Valletta?

Doba plavby trajektem z Catania do Valletta je přibližně 4h 45m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.

Které trajektové společnosti operují mezi Catania a Valletta?

Existuje 1 trajektový operátor pro Catania až Valletta a toto je
  • Virtu Ferries

Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Catania do Valletta?

Rezervujte si trajekty z Catania do Valletta prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.

Můžete cestovat pěšky na trajektu z Catania do Valletta?

Ano, můžete cestovat jako pěší cestující z Catania do Valletta s
  • Virtu Ferries

Můžete vzít své auto na trajekt z Catania do Valletta?

Ne, na trajektu mohou cestovat pouze pěší cestující.

Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Catania do Valletta?

Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Virtu Ferries

Jaká je vzdálenost z Catania do Valletta?

Vzdálenost mezi Catania a Valletta je přibližně 100 námořních mil.

Průvodce přístavem Catania

Catania je město na východním pobřeží Sicílie, které leží v Jónském moři mezi městy Messina a Syrakúzy. Město je známé tím, že ho často postihují zemětřesení. Zemětřesení ho zničili v letech 1169 a 1693. Mohutná erupce Etny v roce 1669 trvala 122 dní a předcházelo jí třídenní zemětřesení. Město je sídlem první univerzity na Sicílii, která byla založena v roce 1434. V 14. století a v období renesance bylo město jedním z nejdůležitějších center pro kulturu, umění a politiku v Itálii.

Symbolem města je u Liotru (fontána dell'Elefante), kterou Giovanni Battista Vaccarini postavil v roce 1736. Zobrazuje starověkého slona z lávového kamene, na kterém je egyptský obelisk. Město bylo v své historii až 17 krát pohřbené pod lávou. Před tím, než tam byla dnešní Catania se zde nacházelo římské či řecké město, než také zmizely z povrchu zemského.


Průvodce přístavem Valletta

Valletta je hlavní město Malty. Základní kámen do fundamentu Valletty položil rytíř, námořní velitel, mistr Řádu svatého Jana Jeruzalémského, Jean Parisot de la Valletta 28. března 1566 roku. Řád (který dlouho ovládal město a ostrov) rozhodl založit nové město na poloostrově Skiberras bezprostředně po Velkém obležení Malty k posílení postavení řádu maltézských rytířů. Stavbu vedl italský architekt Francesco Laparelli, který vypracovat plán Valletty a obdržel možnost, poprvé v historii rozvoje měst v Evropě, dělat vše v souladu s pravidly a předpisy architektury. Od roku 1570 výstavbu města pokračoval žák Laparelli Gerolamo Cassar. Pod jeho vedením byly postaveny paláce a kostely ve Vallettě. Ve městě se vyvíjel obchod, řemeslo a umění. Zdobení Valletty bylo usnadněno tím, že se město zbavilo hrozby tureckých dobyvatelů, a maltézské rytíři se brzy začali starat o pohodlí svého pobytu a zabývali se výstavbou luxusních vil a paláců.


Catania do Valletta Jízdní řády trajektů

Rozvrhy trajektů mezi 13/05/2024 a 19.05.2024


Provozovatel Čas odjezdu (nejbližší k zvolenému) Čas příjezdu Doba plavby Dny plachtění
Virtu Ferries 16:00 20:45 4 hodin 45 minut Sat
Virtu Ferries 18:00 23:15 5 hodin 15 minut Mon
Virtu Ferries 18:30 23:15 4 hodin 45 minut Sun

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.