Trajekt z Catanie do Valletty

Trajektová trasa Catania Valletta spojuje Sicílie s Malta a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Grimaldi Lines se plaví 1 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Virtu Ferries se plaví 8 krát za týden, plavba trvá od 4 hod 15 min.

Celkově je tu 9 plaveb týden na trase z Catania Valletta mezi Sicílie a Malta. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Catania - Valletta

Průměrné ceny na trase Catania Valletta

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Catania Valletta je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Catania

Catania je město na východním pobřeží Sicílie, které leží v Jónském moři mezi městy Messina a Syrakúzy. Město je známé tím, že ho často postihují zemětřesení. Zemětřesení ho zničili v letech 1169 a 1693. Mohutná erupce Etny v roce 1669 trvala 122 dní a předcházelo jí třídenní zemětřesení. Město je sídlem první univerzity na Sicílii, která byla založena v roce 1434. V 14. století a v období renesance bylo město jedním z nejdůležitějších center pro kulturu, umění a politiku v Itálii.

Symbolem města je u Liotru (fontána dell'Elefante), kterou Giovanni Battista Vaccarini postavil v roce 1736. Zobrazuje starověkého slona z lávového kamene, na kterém je egyptský obelisk. Město bylo v své historii až 17 krát pohřbené pod lávou. Před tím, než tam byla dnešní Catania se zde nacházelo římské či řecké město, než také zmizely z povrchu zemského.

Průvodce přístavem Valletta

Valletta je hlavní město Malty. Základní kámen do fundamentu Valletty položil rytíř, námořní velitel, mistr Řádu svatého Jana Jeruzalémského, Jean Parisot de la Valletta 28. března 1566 roku. Řád (který dlouho ovládal město a ostrov) rozhodl založit nové město na poloostrově Skiberras bezprostředně po Velkém obležení Malty k posílení postavení řádu maltézských rytířů. Stavbu vedl italský architekt Francesco Laparelli, který vypracovat plán Valletty a obdržel možnost, poprvé v historii rozvoje měst v Evropě, dělat vše v souladu s pravidly a předpisy architektury. Od roku 1570 výstavbu města pokračoval žák Laparelli Gerolamo Cassar. Pod jeho vedením byly postaveny paláce a kostely ve Vallettě. Ve městě se vyvíjel obchod, řemeslo a umění. Zdobení Valletty bylo usnadněno tím, že se město zbavilo hrozby tureckých dobyvatelů, a maltézské rytíři se brzy začali starat o pohodlí svého pobytu a zabývali se výstavbou luxusních vil a paláců.