Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2638 tras a 647 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Malta

Maltské souostroví se skládá ze tří malých ostrovů (Malta, Gozo, Comino), které leží 80 kilometrů od jižní části Itálie ve Středozemním moři. Vzhledem k velikosti země a počtu obyvatel se jedná o hustě osídlenou ostrovní zemi.

Co dělat na Maltě?

Malta je fascinující země, která je často považována za muzeum pod širým nebem, a to vzhledem k množství historických a přírodních památek. O jedinečnosti některých pamětihodností svědčí i jejich zapsání na seznam světového dědictví UNESCO.

Jako první doporučujeme navštívit samotné hlavní město Valletta, které je jedinečné nejen díky svým opevněním a hradbám, ale také pro svou pověst kulturního centra, kterou si získalo díky množství koncertů, festivalů atd. Mezi nejpozoruhodnější stavby, které by byla chyba vynechat, se řadí Katedrála s. Jana, Velmistrovský palác nebo Horní Barraccské zahrady, v nichž najdete dekorace v podobě oblouků románského stylu. Nejen hlavní město vás uchvátí, zajímavá jsou také menší městečka Mdina a Rabat.

Kromě pamětihodností však Malta nabízí vše, co byste očekávali od středomořského ostrova, a to především krásnou přírodu, slunce, moře s průzračnou vodou a úžasné pláže, mezi které se řadí například Golden Bay, Ghajn Tuffieha, Mellieha Bay, Paradise Bay. Vodní radovánky nespočívají jen v koupání se, díky skvělé viditelnosti a pestrému podmořskému životu je oblíbené i potápění či šnorchlování.

Jak se nejlépe dostat na Maltu?

Do maltského hlavního města Valetta směřují pravidelně trajektové linky ze Sicílie, a to konkrétně z přístavu Pozzalla, který se nachází na jižním pobřeží. Vyplouvá se každý den.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Maltu?

Pro Maltu je typická mírná, vlhká zima a na druhou stranu horké letní období s minimálními srážkami, díky čemuž si dovolenou v této oblasti užijete kdykoli během roku. Letní prázdniny však představují hlavní sezónu. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, nejchladnější potom leden a únor.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

  • Virtu Ferries
    • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Malta