Proč využít
Direct Ferries?

Trajekty z 2621 tras a 709 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionů plaveb / ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Malta

Maltské souostroví se skládá ze tří malých ostrovů, ležících 80 kilometrů od jihu Itálie ve Středozemním moři.

Maltské souostroví má rozlohu pouze 122 čtverečních mil a populaci kolem 450 tisíc, což z ní činí jednu z nejmenších a nejhustěji obydlených zemí na světě. Malta je největší a nejnavštěvovanější ostrov, Gozo zase vyzařuje venkovské kouzlo, zatímco Comino je nejmenší a nejřidčeji obydlený ostrov.

Malta je fascinující země a je často považována za muzeem pod širým nebem vzhledem k množství historických a přírodních památek. Nabízí vše, co byste očekávali od středomořského ostrova, a to hlavně úžasné pláže a vynikající jídlo.

Ostrovy jsou přímo stvořené pro plavby, s řadou nádherných zátok a zálivů na přezkoumání. Jsou zde fantastické příležitosti pro potápění a voda se může pochlubit vynikající viditelností a bohatým mořským životem, přičemž zde najdete chobotnice, mořští koníci či barevné korály.

Na Maltě je několik megalitických chrámů, přičemž sedm z nich je zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO. Jsou považovány za nejstarší volně stojící konstrukce na světě, takže rozhodně stojí za návštěvu.

Zatímco budete na ostrově Malta, určitě navštivte palác ve Vallettě. V této nádherné budově najdete více než 5000 druhů brnění, ohromující gobelíny a majestátní pokoje.

Pokud byste si raději odpočinuli a užili si maltské slunce, tak si můžete vybrat z množství idylických pláží. Nejpozoruhodnější je Modrá laguna na ostrově Comino, nádherné přírodní koupaliště s křišťálově čistou vodou.

Legendární jeskyně Calypso Cave s výhledem na pláž ostrova Gozo Ramla Bay je místem, kde byl podle Homéra vězněn krásnou nymfou Odysseus.

Do maltského hlavního města Valetta směřují pravidelné trajektové linky ze Sicílie. Trajekty se plaví z Pozzalla na jižním pobřeží, přičemž plavby se konají každý den a je zde i možnost dostat se autobusem do Katánii.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

  • Virtu Ferries
    • Zjistit cenu
  • Tirrenia
    • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Malta