COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Malta

Maltské souostroví se skládá ze tří malých ostrovů (Malta, Gozo, Comino), které leží 80 kilometrů od jižní části Itálie ve Středozemním moři. Vzhledem k velikosti země a počtu obyvatel se jedná o hustě osídlenou ostrovní zemi.

Co dělat na Maltě?

Malta je fascinující země, která je často považována za muzeum pod širým nebem, a to vzhledem k množství historických a přírodních památek. O jedinečnosti některých pamětihodností svědčí i jejich zapsání na seznam světového dědictví UNESCO.

Jako první doporučujeme navštívit samotné hlavní město Valletta, které je jedinečné nejen díky svým opevněním a hradbám, ale také pro svou pověst kulturního centra, kterou si získalo díky množství koncertů, festivalů atd. Mezi nejpozoruhodnější stavby, které by byla chyba vynechat, se řadí Katedrála s. Jana, Velmistrovský palác nebo Horní Barraccské zahrady, v nichž najdete dekorace v podobě oblouků románského stylu. Nejen hlavní město vás uchvátí, zajímavá jsou také menší městečka Mdina a Rabat.

Kromě pamětihodností však Malta nabízí vše, co byste očekávali od středomořského ostrova, a to především krásnou přírodu, slunce, moře s průzračnou vodou a úžasné pláže, mezi které se řadí například Golden Bay, Ghajn Tuffieha, Mellieha Bay, Paradise Bay. Vodní radovánky nespočívají jen v koupání se, díky skvělé viditelnosti a pestrému podmořskému životu je oblíbené i potápění či šnorchlování.

Jak se nejlépe dostat na Maltu?

Do maltského hlavního města Valetta směřují pravidelně trajektové linky ze Sicílie, a to konkrétně z přístavu Pozzalla, který se nachází na jižním pobřeží. Vyplouvá se každý den.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Maltu?

Pro Maltu je typická mírná, vlhká zima a na druhou stranu horké letní období s minimálními srážkami, díky čemuž si dovolenou v této oblasti užijete kdykoli během roku. Letní prázdniny však představují hlavní sezónu. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, nejchladnější potom leden a únor.

Populární provozovatelé trajektů

    • 18 plavby denně 45 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Malta