Trajekt z Chanie do Pireusu

Trajektová trasa Chania Pireus spojuje Kréta s Atény a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Minoan Lines se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin 31 minuta. zatímco Trajekty společnosti Anek Superfast se plaví 12 krát za týden, plavba trvá od 9 hod.

Celkově je tu 19 plaveb týden na trase z Chania Pireus mezi Kréta a Atény. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Chania - Pireus

Průměrné ceny na trase Chania Pireus

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Chania Pireus je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Chania

Chania je město na řeckém ostrově Kréta, které leží na severním pobřeží ostrova, asi 70 km západně od Rethymno a 145 km západně od Heraklionu. Město je rozděleno do dvou částí. Staré město se nachází hned vedle starého přístavu a jeho hlavní náměstí (vedle západního konce Kasteli) se jmenuje Eleftherios Venizelos Square ( "Sintrivani") a je srdcem turistických aktivit v regionu. Moderní, větší část města je místem, kde žije a pracuje většina místních obyvatel. Nejstarší čtvrt města, jejíž historie sahá až do 18. století, je Nea Hora (v překladu Nové Město) a nachází se za západním koncem starého města.

Ostrov je propojen s přístavem Pireus, s Kykladskými ostrovy Ios, Santorini, Paros, Naxos, Mykonos, Amorgos a Milos. Se všemi ostrovy Dodekanésy a východními ostrovy v Egejském moři je ostrov spojen přes další, třetí ostrov, přičemž na přepravu z/na ostrov se využívají konvenční a také vysokorychlostní trajekty.

Průvodce přístavem Pireus

Řecké město a přístav Piraeus je jedním z největších přístavů v celém Středomoří a třetím největším na světě. Stal se navíc hlavním střediskem pro trajektovou síť, která zasahuje do Egejského moře. Piraeus je důležité město samo o sobě, a to bez ohledu na skutečnost, že je často považováno za předměstí Atén, řeckého hlavního města, které je situováno v jeho těsné blízkosti. Bez ohledu na vzdálenost Atén má nábřeží Piraeus svůj vlastní výrazný vzhled s důrazem na nejatraktivnější části města, které se nachází ve východní čtvrti vedle přístavu Mikrolimano a přístavu Zea Marina. Místní oblíbenou událostí je Mezinárodní filmový festival Ecocinema, který se koná každoročně koncem února. V kinech Atticon Cinema a Cineac Cinema, která se nachází na náměstí, se promítá řada filmů.

Plno restaurací, barů a nočních klubů. Okolí nábřeží bylo přestaveno před olympijskými hrami v Aténách a výsledek této činnosti představuje nová přístavní promenáda lemována stromy, která navíc protíná středověké městské hradby. Tyto hradby sloužily jako vzpomínka a jako pohled na bohatou minulost města.