COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Chania - Pireus je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Chania do Pireus

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Kréty do Atény

Provozovatelé trajektů na trase Chania - Pireus

    • 10 Sailings Weekly 8 hr
    • Get price
    • 7 Sailings Weekly 7 hr 30 min
    • Get price

Trajekt z Chania do Pireus

Trajektová trasa Chania Pireus spojuje Kréta s Atény a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Anek Superfast se plaví 10 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 8 hodin. zatímco Trajekty společnosti Minoan Lines se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 7 hodin 30 minut.

Celkově je tu 17 plaveb týden na trase z Chanie Pireus mezi Kréta a Atény. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Chania

Chania je město na řeckém ostrově Kréta, které leží na severním pobřeží ostrova, asi 70 km západně od Rethymno a 145 km západně od Heraklionu. Město je rozděleno do dvou částí. Staré město se nachází hned vedle starého přístavu a jeho hlavní náměstí (vedle západního konce Kasteli) se jmenuje Eleftherios Venizelos Square ( "Sintrivani") a je srdcem turistických aktivit v regionu. Moderní, větší část města je místem, kde žije a pracuje většina místních obyvatel. Nejstarší čtvrt města, jejíž historie sahá až do 18. století, je Nea Hora (v překladu Nové Město) a nachází se za západním koncem starého města.

Ostrov je propojen s přístavem Pireus, s Kykladskými ostrovy Ios, Santorini, Paros, Naxos, Mykonos, Amorgos a Milos. Se všemi ostrovy Dodekanésy a východními ostrovy v Egejském moři je ostrov spojen přes další, třetí ostrov, přičemž na přepravu z/na ostrov se využívají konvenční a také vysokorychlostní trajekty.


Průvodce přístavem Pireus

Řecké město a přístav Piraeus je jedním z největších přístavů v celém Středomoří a třetím největším na světě. Stal se navíc hlavním střediskem pro trajektovou síť, která zasahuje do Egejského moře. Piraeus je důležité město samo o sobě, a to bez ohledu na skutečnost, že je často považováno za předměstí Atén, řeckého hlavního města, které je situováno v jeho těsné blízkosti. Bez ohledu na vzdálenost Atén má nábřeží Piraeus svůj vlastní výrazný vzhled s důrazem na nejatraktivnější části města, které se nachází ve východní čtvrti vedle přístavu Mikrolimano a přístavu Zea Marina. Místní oblíbenou událostí je Mezinárodní filmový festival Ecocinema, který se koná každoročně koncem února. V kinech Atticon Cinema a Cineac Cinema, která se nachází na náměstí, se promítá řada filmů.

Plno restaurací, barů a nočních klubů. Okolí nábřeží bylo přestaveno před olympijskými hrami v Aténách a výsledek této činnosti představuje nová přístavní promenáda lemována stromy, která navíc protíná středověké městské hradby. Tyto hradby sloužily jako vzpomínka a jako pohled na bohatou minulost města.