Trajekt z Heraklión do Pireusu

Trajektová trasa Heraklión Pireus spojuje Kréta s Atény a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Minoan Lines se plaví 11 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin. zatímco Trajekty společnosti Anek Superfast se plaví 11 krát za týden, plavba trvá od 8 hod 45 min.

Celkově je tu 22 plaveb týden na trase z Heraklión Pireus mezi Kréta a Atény. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Heraklión do Pireusu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Kréty do Atény

Provozovatelé trajektů na trase Heraklión - Pireus

  • Minoan Lines
    • 11 plaveb týdně 7 hod
    • Zjistit cenu
  • Anek Superfast
    • 11 plaveb týdně 8 hod 45 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Heraklión Pireus

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Heraklión Pireus je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Heraklión

Heraklion je hlavní město ostrova Kréta. Oblíbenou atrakcí v blízkosti města je Knossos, vzdálen asi 5 km od Heraklionu. Tato významná archeologická lokalita byla kdysi palácem krále Minos a podle legendy i domovem pro Minotaura. Palác byl postaven na zbytcích bývalého neolitické osídlení kolem roku 1900 před naším letopočtem.

Pokud patříte k milovníkům historie, tak určitě nevynechejte návštěvu Archeologického muzea v Heraklionu, které se nachází na rohu hlavního náměstí Eleftherias v přestavěné elektrárně. Muzeum vystavuje mnoho artefaktů z Knossos, Phaistos, Archanes, Zakros a mnoho dalších významných archeologických lokalit na ostrově. Tyto sbírky sahají až několik tisíc let zpátky a najdete zde i snad nejslavnější exponát muzea, slavný terakotový "Festoský disk". Dále zde jsou klasické helénské a římské sochy, malby, šperky, nástěnné malby a keramika.

Z přístavu se plaví osobní i nákladní trajekty, a to do destinací jako jsou Santorini, Ios, Paros, Mykonos a Rhodos. K dispozici jsou také pravidelné linky na řeckou pevninu, do přístavu Pireus.

Průvodce přístavem Pireus

Řecké město a přístav Piraeus je jedním z největších přístavů v celém Středomoří a třetím největším na světě. Stal se navíc hlavním střediskem pro trajektovou síť, která zasahuje do Egejského moře. Piraeus je důležité město samo o sobě, a to bez ohledu na skutečnost, že je často považováno za předměstí Atén, řeckého hlavního města, které je situováno v jeho těsné blízkosti. Bez ohledu na vzdálenost Atén má nábřeží Piraeus svůj vlastní výrazný vzhled s důrazem na nejatraktivnější části města, které se nachází ve východní čtvrti vedle přístavu Mikrolimano a přístavu Zea Marina. Místní oblíbenou událostí je Mezinárodní filmový festival Ecocinema, který se koná každoročně koncem února. V kinech Atticon Cinema a Cineac Cinema, která se nachází na náměstí, se promítá řada filmů.

Plno restaurací, barů a nočních klubů. Okolí nábřeží bylo přestaveno před olympijskými hrami v Aténách a výsledek této činnosti představuje nová přístavní promenáda lemována stromy, která navíc protíná středověké městské hradby. Tyto hradby sloužily jako vzpomínka a jako pohled na bohatou minulost města.