Trajekt z Heraklión do Pireusu

Trajektová trasa Heraklión Pireus spojuje Kréta s Atény a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Minoan Lines se plaví 11 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin. zatímco Trajekty společnosti Anek Superfast se plaví 10 krát za týden, plavba trvá od 8 hod 45 min.

Celkově je tu 21 plaveb týden na trase z Heraklión Pireus mezi Kréta a Atény. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Heraklión do Pireusu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Kréty do Atény

Provozovatelé trajektů na trase Heraklión - Pireus

  • Minoan Lines
    • 11 plaveb týdně 7 hod
    • Zjistit cenu
  • Anek Superfast
    • 10 plaveb týdně 8 hod 45 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Heraklión Pireus

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Heraklión Pireus je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Heraklión

Heraklion je hlavní město ostrova Kréta. Oblíbenou atrakcí v blízkosti města je Knossos, vzdálen asi 5 km od Heraklionu. Tato významná archeologická lokalita byla kdysi palácem krále Minos a podle legendy i domovem pro Minotaura. Palác byl postaven na zbytcích bývalého neolitické osídlení kolem roku 1900 před naším letopočtem.

Pokud patříte k milovníkům historie, tak určitě nevynechejte návštěvu Archeologického muzea v Heraklionu, které se nachází na rohu hlavního náměstí Eleftherias v přestavěné elektrárně. Muzeum vystavuje mnoho artefaktů z Knossos, Phaistos, Archanes, Zakros a mnoho dalších významných archeologických lokalit na ostrově. Tyto sbírky sahají až několik tisíc let zpátky a najdete zde i snad nejslavnější exponát muzea, slavný terakotový "Festoský disk". Dále zde jsou klasické helénské a římské sochy, malby, šperky, nástěnné malby a keramika.

Z přístavu se plaví osobní i nákladní trajekty, a to do destinací jako jsou Santorini, Ios, Paros, Mykonos a Rhodos. K dispozici jsou také pravidelné linky na řeckou pevninu, do přístavu Pireus.

Průvodce přístavem Pireus

Piraeus se nachází na jižním pobřeží pevninského Řecka, asi 10 km od Atén.

Jedno z největších měst v Řecku, Piraeus, také má největší a nejrušnější trajektový přístav a funguje jako dopravní uzel, který spojuje s pevninou ostrovy v Egejském moři, stejně jako ostatní ostrovy ve Středozemním moři. Trajekty z Pireus převáží asi 20 milionů cestujících ročně.