COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Cork - Roscoff je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Irska do Francie

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Cork - Roscoff

    • 2 Sailings Weekly 15 hr
    • Get price

Trajekt z Cork do Roscoff

Linka Cork Roscoff spojuje Irsko s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 2 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 15 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Cork Roscoff se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Cork

Cork je město v jihozápadní části Irska, v provincii Munster. Je to druhé největší město země. Přes město protéká řeka Lee, která se východně od města vlévá do zálivu Cork Harbour v Keltském moři. Lee zároveň předěluje město na západní a východní část. Ve východní části města lze nalézt přístavní mola a doky. Odtud teče řeka do Lough Mahon a do přístavu Cork, jednoho z největších přírodních přístavů na světě.

Město si zachovává svou historii, přestože jsou tu už jen pozůstatky z jeho středověkého opevnění. Více památek zůstalo z období 18. století a z viktoriánské éry. Ve městě najdete nejmodernější nákupní centra, jakož i rodinně vlastněné lokální obchůdky.

Zařízení v přístavu Cork jsou omezeny na prostory, kde si můžete sednout a občerstvit se. Trajekty do Corku zastavují v terminály Ringaskiddy. Zde najdete poštu, která funguje i jako směnárna a také poskytuje turistické informace. Jsou zde bankomaty, restaurace, čerpací stanice, B & B ubytování a obchody.


Průvodce přístavem Roscoff

Otevření hlubinného přístavu na Roscoffu v roce 1973 bylo součástí obecného pokusu o oživení ekonomiky Bretoni. Trajektové služby do Plymouth a Corku jsou určeny nejen pro atrakcí turistů, ale také pro oživení tradiční obchodní vazby mezi keltskými národy Bretaně, Irska a jihozápadní Anglii. Ve skutečnosti, Roscoff již dlouho je významným přístavem. Právě tady Marie, královna Skotů, přistála v roce 1548 na cestě do Paříže pro zasnoubení s Francois, synem a dědicem Jindřicha II.
Nicméně sám o sobě Roscoff je malým letoviskem, kde se téměř všechny činnosti soustředěny v ulici Gambetta a v starém přístavu, jinak ulice jsou plné domovů důchodců a veřejných institucí.