Rosslare
Cherbourg
Trajekty do Francie
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Rosslare do Cherbourg

Trajektová trasa Rosslare Cherbourg spojuje Irsko s Francie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Stena Line se plaví 6 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 17 hodin. zatímco Trajekty společnosti Brittany Ferries se plaví 2 krát za týden, plavba trvá od 17 hodin.

Celkově je tu 8 plaveb týden na trase z Rosslaru Cherbourg mezi Irsko a Francie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Rosslare do Cherbourg

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Irska do Francie
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

Jak dlouho trvá trajekt z Rosslare do Cherbourg?

Doba plavby trajektem z Rosslare do Cherbourg je přibližně 17h. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.

Které trajektové společnosti operují mezi Rosslare a Cherbourg?

Existuje 2 populárních provozovatelů trajektů pro Rosslare do Cherbourg. Jedná se o
  • Stena Line
  • Brittany Ferries

Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Rosslare do Cherbourg?

Rezervujte si trajekty z Rosslare do Cherbourg prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.

Můžete cestovat pěšky na trajektu z Rosslare do Cherbourg?

Ano, můžete cestovat jako pěší cestující z Rosslare do Cherbourg s
  • Stena Line
  • Brittany Ferries

Můžete vzít své auto na trajekt z Rosslare do Cherbourg?

Ano, můžete cestovat vozidlem z Rosslare do Cherbourg s
  • Stena Line
  • Brittany Ferries

Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Rosslare do Cherbourg?

Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Stena Line

Jaká je vzdálenost z Rosslare do Cherbourg?

Vzdálenost mezi Rosslare a Cherbourg je přibližně 324 námořních mil.

Průvodce přístavem Rosslare

Irská vesnice Rosslare, jejíž celý název je Rosslare Strand, je pobřežní resort s přístavem, který se nachází v irské provincii Wexford. Tamní přístav je od Severního moře oddělen dlouhým písečným výběžkem, jenž se táhne na sever od Rosslare a který se až do dvacátých let rozšiřoval o mnoho dalších mil na sever. V jednom okamžiku téměř dosáhl místa Raven Point. Nicméně bouřka v zimě 1924-25 tento výběžek narušila a následně postupně odplavila. Na konci výběžku se nachází Rosslare Fort, který je nyní opuštěn. Na památku toho všeho zůstal jen malý ostrov, který je vidět při odlivu.

Vesnice má být nejslunnější v celém Irsku a za posledních sto let si vybudovala post oblíbeného turistického střediska. Tamní pláž získala Modrou vlajku (tzn. certifikát potvrzující, že místo splnilo velmi přísná pravidla), a proto přitahuje mnoho plavců a rodin.

Moderní přístav Rosslare je kvalitně vybavený a zajišťuje trajektovou dopravu do Pembroke (přejezd trvá cca 4 hodiny), Fishguard (3 hodiny a 30 minut), Cherbourg a Roscoff ve Francii. To, co mohou cestující využít, je restaurace, bar, dětský koutek a čekárna.


Průvodce přístavem Cherbourg

Město a přístav Cherbourg se nachází na poloostrově Cotentin v departementu Manche, který je součástí regionu Normandie na severozápadě Francie. Městský přístav je možná nejznámější jako spojka mezi Spojeným královstvím a Francií. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je místní Muzeum T. Henry, které bylo založeno v roce 1831 po daru více než 160 obrazů, které věnoval pan Henry, komisař královských muzeí. Dnes muzeum disponuje sbírkou 300 obrazů francouzských, nizozemských a italských umělců, a to od středověku po současnost. Ve sbírce je obsažena například "Cesta na Kalvárii" od umělce Murrillo, díla připisována malíři Filippino Lippi nebo umění od Beato Angelico.

Mezi návštěvníky města je oblíbená stavba z 12. století, Abbaye du Voeu, která byla věnována Panně. Chrám byl vysvěcen v roce 1181, přičemž ceremonie se zúčastnil i Jindřich II. Plantagenete a Eleonora Akvitánská, kteří v té době vládli.

Trajekty z přístavu vyplouvají do Poole a Portsmouth v Anglii a do Rosslare v Irsku.


Rosslare do Cherbourg Jízdní řády trajektů

Rozvrhy trajektů mezi 15/04/2024 a 21.04.2024


Provozovatel Čas odjezdu (nejbližší k zvolenému) Čas příjezdu Doba plavby Dny plachtění
Stena Line 17:00 11:00 18 hodin Pá, Sun
Stena Line 18:00 12:00 18 hodin Sat
Brittany Ferries 18:30 12:00 17 hodin 30 minut Út
Brittany Ferries 22:00 15:00 17 hodin Sun

Na palubě trajektů

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.