Trajekt z Denii do Palmy

Linka Denia Palma spojuje Španělsko s Mallorca. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Balearia. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 7 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Denia Palma se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Denii do Palmy

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Španělska na Mallorcu

Provozovatelé trajektů na trase Denia - Palma

  • Balearia
    • 7 plaveb týdně 7 hod 45 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Denia Palma

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Denia Palma je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Denia

Denia je město v regionu Alicante ve Španělsku nacházející se na půl cesty mezi Alicante a Valencií, nedaleko lázeňského města Xàbia. Denia leží na pobřeží Středozemního moře (Costa Blanca), s výhledem na Baleárské ostrovy a opírá se o hory přírodního parku Montgó. Městu dominuje hrad z 11. a 12. století, který nabízí návštěvníkům pohled na město, moře a okolí. Uvnitř hradu je hradní muzeum Palau del Governador. Město hostí množství festivalů, ale je nejznámější pro býčí zápasy, které se konají každý červenec a byly prohlášeny za národní turistickou atrakci.

Pláže v Denii jsou široké, ideální pro vodní sporty a jsou často oceňovány za kvalitu vody a písku. Na severu města najdou návštěvníci jemné písečné pláže Les Marines. Jižně od města je skalnatá oblast Les Rotes, kde jsou krásné zátoky s průzračnou vodou, ideální pro ty, kteří mají rádi potápění nebo šnorchlování.

Z přístavu se každý den plaví trajekty na Baleárské ostrovy.

Průvodce přístavem Palma

Palma de Mallorca je hlavní město a přístav na ostrově Mallorca a hlavní město autonomní oblasti Baleárských ostrovů ve Španělsku. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v zálivu Palma.
V roce 1983 Palma se stala hlavním městem jedné z nově vytvořených autonomních oblastí Španělska, Baleárských ostrovů, a od té doby se vyvinula do kosmopolitního města a obchodního centra. Členové španělské královské rodiny tráví dovolenou v paláci blízko Palmy.
Počátky města lze vysledovat až do římských dob, a dokonce dnes obyvatelé domů ve staré čtvrti často nacházejí pozůstatky římského impéria doslova méně než jeden metr pod zemi.