Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3319 tras a 677 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Mallorca

Mallorca je největší z Baleárských ostrovů ve Středozemním moři a nachází se zhruba 200 km východně od španělského města Valencie.

Co dělat na Mallorce?

Mallorca je proslulá svým úžasným pobřežím s nádhernými zátokami, dramatickými útesy a tyrkysovou vodou, díky čemuž se z ní stala jedna z nejpopulárnějších destinací ve Španělsku.

Jak byste očekávali od tohoto středomořského ostrova, Mallorca se může pyšnit vynikajícími plážemi. Na jihovýchodním pobřeží najdete jednu z těch nejlepších - Cala Llombards. Dlouhý a tenký pruh s bílým pískem a mělká voda je ideální pro rodiny s malými dětmi. Pláž Cala Dort v severovýchodní části Mallorcy nabízí množství nedotčených míst a průzračnou, hlubokou vodu. Tato idylická pláž je ideální pro fanoušky potápění a windsurfingu. Na pláži najdete i malý bar, kde se mimo jiné podávají vynikající grilované ryby.

Pokud byste raději trávili svůj den obdivováním místní kultury a historie, určitě navštivte fascinující římské ruiny Pollentia na severu ostrova. Město bylo původně založeno v roce 123 před naším letopočtem a rychle získalo na důležitosti v oblasti Baleáry. Dnes jsou zde stále patrné zbytky divadla, fóra a obytných zón.

Ikonou hlavního města ostrova, Palma, je krásná katedrála ze 14. století s nádherně zdobeným interiérem, na němž se podílel známý architekt Antoni Gaudí. Stavba je jedinečná a rozhodně stojí za návštěvu. Palma je navíc gastronomickým centrem. Nabízí kombinaci luxusních restaurací a autentických tapas barů, které vyhovují všem, a to bez ohledu na rozpočet. Snad všude se podává místní pochoutka, rybí paella, a bylinkový likér s názvem "Byliny z Mallorcy".

Ve městě Pollensa na severu ostrova najdete specifických 365 schodů, které stoupají z hlavního náměstí až do malé kaple na kopci. Přestože je výšlap náročný, odměnou vám bude nezapomenutelný výhled na ostrov.

Jak se nejlépe dostat na Mallorcu?

Mezi Mallorcou a dalšími Baleárskými ostrovy jako Menorca (severovýchod od Mallorcy) a Ibiza (jihozápad od Mallorcy) často jezdí vysokorychlostní trajekty.

Na ostrov se můžete také plavit ze španělské pevniny, s častými odjezdy z Barcelony, Valencie a Denie na východním pobřeží.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Mallorcu?

Na Mallorce se setkáte s rozmarnějším počasím než například na Kanárských ostrovech. V létě se příležitostně objevuje mírný déšť, převládají však slunečné dny. Množství srážek roste koncem roku, respektive v zimě, kdy navíc fouká studený vítr.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Trasmediterranea
  • Zjistit cenu
 • Grandi Navi Veloci
  • Zjistit cenu
 • Balearia
  • Zjistit cenu
 • Corsica Ferries
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Mallorca