COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dielette - Alderney je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie na Alderney

Provozovatelé trajektů na trase Dielette - Alderney

    • 1 Sailing Weekly 55 min
    • Get price

Trajekt z Dielette do Alderney

Linka Dielette Alderney spojuje Francie s Alderney. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Manche Iles Express. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 55 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Dielette Alderney se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Dielette

Dielette je přístav nacházející se v pobřežním městě Flamanville v Normandii, na severozápadě Francie. Tento okouzlující přístav, který je 75 km vzdálený od Saint-Lo a 315 km od Paříže, je vstupní branou do Normandie z Guernsey a Alderney. V blízkosti přístavu Dialette jsou hotely a restaurace. Tento malý přístav, který leží v srdci Normandie, oblasti charakteristické produkcí cideru, brandy Calvados a sýru Camembert, v posledních letech vzkvétá.

Horní Normandie (Haute-Normandie) se skládá z částí Seine-Maritime a Euru a Dolní Normandie (Basse-Normandie) z Orne, Calvados a Manche. V minulosti byla Normandie tvořena ze současné Horní a Dolní Normandii spolu s malými částmi Eure-et-Loir, Mayenne a Sarthe. Název "Normandy" pochází z doby osídlení území Vikingy ( "Northmen") v 9. století, jejichž dominance byla potvrzena smlouvou v 10. století. Po normanského dobytí Anglie v roce 1066 byla Normandie a Anglie spojené po dobu 150 let.

V letních měsících se mohou turisté z Dielette přepravit do Alderney a Guernsey, a to na vysokorychlostním trajektu společnosti Manche Iles Express.


Průvodce přístavem Alderney

Alderney je ostrov v průlivu La Manche, který je součástí územní jednotky Guernsey. Je to také nejsevernější ostrov Normanských ostrovů. Nachází se pouze 10 mil západně od francouzského přístavního města La Hague a 20 mil severovýchodně od ostrova Guernsey.

Pobřežní terén ostrova je podobný ostatním Normanských ostrovů v tom, že má strmé útesy, které se střídají s písečnými plážemi a dunami. Nejvyšší bod ostrova je 296 ft nad mořem. Ostrov je bohatý na rozmanitou faunu a flóru, ovšem nenajdete tu spoustu stromů, protože v 17. století byly použity jako palivo pro maják. Stromy, které na ostrově zůstali, jsou často mylně označovány jako palmy, ale ve skutečnosti patří do čeledi liliovité, a lze je nalézt v lesích po celém ostrově. Pozorování života mořských ptáků s názvem Alky na neobydleném ostrově Burhoua a Suly na Les Etacks, jen kousek od Alderney, je také oblíbenou atrakcí mnoha návštěvníků ostrova.

Dostat do Alderney je poměrně jednoduché. Pravidelná trajektová přeprava jezdí mezi Alderney a ostatními Normanskými ostrovy, Francií a městem Poole na jižním pobřeží Anglie.